Gwiazdy Formuły 1 w turnieju gokartowym Felipe Massy

Felipe Massa, Michael Schumacher, Rubens Barrichello i Luca Badoer spotkają się na torze gokartowym we Florianopolis na południu Brazylii, gdzie od piątku do niedzieli będą się ścigać w międzynarodowych zawodach gwiazd. Portal planetf1.com zapowiada także przyjazd Roberta Kubicy.

Robert Kubica wraca do kartingu ?

To już czwarta edycja zawodów gokartowych organizowanych przez Felipe Massę, z których dochody zostaną przeznaczone na cele dobroczynne. Organizacja zebrała już 16 500 euro, które przekaże ewakuowanym z powodu powodzi mieszkańcom z Santa Caterina. Do tej sumy, która oczywiście jeszcze wzrośnie, zostaną dodane także: żywność, odzież i produkty pierwszej potrzeby.

- Poziom zawodów z roku na rok staje się coraz wyższy - komentował Massa, który spędza swoje wakacje właśnie w Brazylii. Zawsze udaje nam się sprowadzić znane nazwiska, w tym roku np. Jeffa Gordona, gwiazdę Nascar.

- Także obecność Schumachera jest bodźcem dla młodych chłopców. To on jest królem mistrzostw, wszyscy chcą się z nim zmierzyć. Ok, wygrał w ubiegłym roku, ale nikt nie zamierza ułatwiać mu tego w tym roku.

Wśród pozostałych kierowców, którzy wezmą udział w wyścigach portal planetf1.com zapowiada m. in. Roberta Kubicę, Sebastiana Vettela, Sebastiena Bourdais, Gordon, Barros, a także Vitantonio Liuzzi (F1), Lucas Di Grassi (GP2), były kierowca MotoGP Alex Barros, Ricardo Zonta (były kierowca F1 teraz Grand-AM), Tony Kanaan (IRL), Antonio Pizzonia (były kierowca F1 teraz Superleague).

Organizatorzy spodziewają się, że do Florianopolis przybędzie 12 tysięcy widzów.

Transmisja z zawodów na żywo w niedzielę od 14:15 w Eurosport 2

Następca Roberta Kubicy - Karol Basz  ?

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej o: