Boruc trzecim bramkarzem świata

Artur Boruc został sklasyfikowany na trzecim miejscu listy najlepszych bramkarzy świata magazynu FourFourTwo. Na liście piłkarzy zajął pozycję 52.

Sensacje w LM. Sosin wciąż w grze! ?

FourFourTwo przygotowało różne rankingi. W plebiscycie na najlepszego piłkarza Polak zajął dobre, 52. miejsce. Po zawężeniu konkurencji tylko dla bramkarzy Borucowi udało się nawet stanąć na podium!

Wyprzedzili go tylko Iker Casillas z Realu Madryt i Gianluigi Buffon z Juventusu Turyn. Boruc znalazł się m. in. przed Petrem Cechem.

Cały konkurs wygrał Cristiano Ronaldo (przed Lionelem Messim i Fernando Torresem), zawodnik Manchesteru United. Zebrał on w tym roku większość ważnych futbolowych trofeów.

Boruc był jedynym sklasyfikowanym polskim piłkarzem.

Boruc na językach

Ostatnio bramkarz reprezentacji Polski nie ma lekko. Krytykowany jest zarówno za swoje poczynania boiskowe jak i pozaboiskowe. Najpierw kibicom Celticu i szkockim gazetom nie spodobało się, że podczas rekonwalescencji piłkarz odwiedził Polskę, gdzie pił piwo i palił. Następnie, po powrocie na ligowe boiska, wykonał groźny wślizg poza polem karnym na Craigu Dargo z St. Mirren, za co domagano się czerwonej kartki. Bramkarz cały czas ma jednak wsparcie trenera Strachana. Wreszcie szkocka prasa napisała nawet, iż ojciec Boruca powiedział, że "Artura opętał szatan". Domniemany autor tych słów szybko zdementował plotki.

Kibice Celticu o Borucu: Nienajwyższej klasy pajac ?

Więcej o: