Kolejna porażka Gedanii

Siatkarki Gedanii Żukowo przegrały na wyjeździe z Muszynianką 0:3 w meczu 6. kolejki PlusLigi Kobiet.

Naszpikowana byłymi i obecnymi reprezentantkami Polski Muszynianka nie dała młodej drużynie z Żukowa najmniejszych szans, choć szczególnie w trzecim secie gedanistki były o krok od sprawienia niespodzianki. Przyjezdne prowadziły w tej części gry od samego początku i aż do wyniku 19:15 utrzymywały bezpieczną przewagę. Wówczas Muszynianka włączyła wyższy bieg, wygrała końcówkę seta 10:3 i cały mecz 3:0.

Gedania kolejny mecz rozegra w poniedziałek 1 grudnia, podejmie wówczas Farmutil Piła.

Muszynianka - Gedania Żukowo 3:0. Sety: 25:19, 25:16, 25:22. Gedania: Sawoczkina, Skowrońska, Tokarska, Wellna, Kaliszuk, Ziemcowa, Durajczyk (libero) oraz Szpak, Szymańska.

Pozostałe wyniki 6. kolejki PlusLigi Kobiet: Gwardia Wrocław - Stal Mielec 2:3, Pronar AZS Białystok - Centrostal Bydgoszcz 1:3, Calisia - Aluprof Bielsko Biała 1:3. Farmutil Piła - MKS Dąbrowa Górnicza (mecz w czwartek).