Dwa punkty koszykarzy

Zawodnicy Inter Parts AZS UWM przed własną publicznością pokonali Legię Warszawa wysoko 75:54 (22:13, 17:12, 12:9, 24:20). Tym samym olsztynianie przerwali passę trzech porażek z rzędu. Trzeba jednak zaznaczyć, że przeciwnicy nie byli wymagający, a inny rezultat tego spotkania trzeba by traktować jako niespodziankę.

- Nasz rywal chyba zasłużenie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli drugiej ligi, ponieważ to młody zespół składający się głównie z juniorów starszych - mówi Tomasz Majchrowicz, trener olsztynian. - Mecz wprawdzie nie stał na najwyższym poziomie, to dla nas najważniejsze są dwa punkty za zwycięstwo.

W pojedynku na miarę oczekiwań spisał się mierzący 208 cm wzrostu Piotr Konsek, który zdobył 19 pkt. - To był najlepszy jego występ w sezonie - przyznaje Majchrowicz. - Rzeczywiście warunkami fizycznymi górował nad rywalami, ale właśnie dlatego ściągnęliśmy go do Olsztyna. Teraz życzyłbym sobie, żeby w każdym kolejnym spotkaniu grał na takim poziomie. Na pewno potrzebował takiego meczu jak z Legią, gdzie nie dość że zdobył dużo punktów, to od początku do końca prezentował się dobrze.

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami gospodarze skoncentrowali się na pilnowaniu lidera Legii, czyli Łukasza Zajączkowskiego.

- Cieszę się, że zrealizowaliśmy nasze założenia - dodaje trener Inter Parts. - Rafał Kacprzak i Dorian Bacławski bardzo dobrze kryli Zajączkowskiego. Dzięki temu wyłączyliśmy go z gry - rzucił zaledwie dwa punkty, najmniej od początku rozgrywek. Tak samo sprawdziło się, że warszawianie będą grali strefą. Powoli zaczynamy przyzwyczajać się do poziomu drugoligowego.

O podobny wynik niezwykle trudno olsztynianom będzie w kolejnym meczu, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Astorią Bydgoszcz.

Punkty dla Inter Parts AZS UWM:

Panewski 17, Kacprzak 2, Zalewski 19, Muszyński 9, Konsek 19 oraz Rosiński 4, Bacławski 3, Andrusiewicz 2, Iwicki, Janiewski, Jaskólski

Pozostałe wyniki 8. kolejki

Księżak Łowicz - AZS WSGK Kutno 63:75, SIDEn MMKS VIII LO Toruń - Norgips Piaseczno 85:70, Tur Bielsk Podlaski - Bonduelle Gniewkowo 81:89, Rosa-Sport Radom - ŻTS Nowy Dwór Gd. 84:76, UKS Łęczyce - KPSW Astoria Bydgoszcz 78:89, Tempcold AZS PW Warszawa - OSSM PZKosz Sopot 87:60

II LIGA