Pływanie: Otylia nie wystartuje w mistrzostwach świata 2009?

PRZEGLĄD PRASY: Paweł Słomiński, trener Otylii Jędrzejczak, zdecydował, że jej start w przyszłorocznych mistrzostwach świata może być za dużym ryzykiem- informuje "Polska. The Times".

Jędrzejczak nie chce wyjeżdżać za granicę, ani pracować u innego trenera. Wspólnie ze Słomińskim planują już, jak powrócić do gry o najwyższe laury. - Będziemy bardzo spokojnie wprowadzali się w cięzki trening. To może potrwać miesiącami- mówi Słomiński- Najprawdopodobniej jej pierwszym poważnym startem będą mistrzostwa Europy na krótkim basenie pod koniec 2009 r. Pełną gotowość osiągniemy w 2010 roku, wiosną- tłumaczy trener.

Marzeniem Otylii jest walka o złoto na igrzyskach w Londynie w 2012 r. Aby nie powtórzyć błędów z tego roku, duet będzie musiał nieco zaryzykować. Najprawdopodobniej w 2010 r. Otylia zniknie na kilka miesięcy ze sceny, by ładować akumulatory.

Jędrzejczak będzie musiała pożegnać się z psycholog Beatą Mieńkowską. Słomiński postawił warunek: jeśli Otylia ma trenować pod jego okiem, to nikt nie może mieszać się do pracy zespołu.

Trener pływaczki chce także ograniczyć ilość startów w zawodach oraz zrezygnować ze zgrupowaniń poza Warszawą.

Więcej o: