Rugby: Wygrane Arki i Lechii

Na pierwszym miejscu przezimują ?Buldogi? z Olimpijskiej. Lechia wygrała w Sopocie derby Trójmiasta z Ogniwem i wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli I ligi.

Rundę jesienną na pierwszym miejscu zakończyła Juvenia, ale w miniony weekend rozegrano pierwsza kolejkę rundy wiosennej. Wszystko po to, by reprezentacja miała więcej czasu na przygotowania do spotkań w Pucharze Narodów Europy. W Olsztynie rugbiści Arki pewnie wygrali z WMPD PUDiZ, a ponieważ dotychczasowy lider Juvenia przegrał w Poznaniu, to Arka - mimo że z Juvenią przegrała - zajęła pozycję lidera, bo ma lepszy bilans małych punktów.

WMPD PUDiZ Olsztyn - Arka Gdynia 14:45 (7:19). Punkty dla Arki: Kazimierz Raszpunda10, Sebastian Głuszek10, Marcin Macoń6, Jacek Wojaczek5, Bartosz Walczuk5, Mateusz Moroz5, Krzysztof Korbolewski4.

Mimo zimowej aury trzecie tej jesieni derby Trójmiasta rozegrały piętnastki Ogniwa i Lechii. Po raz trzeci wygrali gdańszczanie, którzy za wszelką cenę chcieli grać by nie mieć do rozegrania na wiosnę trzeciego zaległego meczu (Lechia nie grała z Posnanią i w półfinale PP z Folc AZS). Mimo porażki Ogniwo zdobyło bonusowy punkt za porażkę tylko siedmioma punktami.

Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 10:17 (3:10). Punkty dla Ogniwa: Rafał Lademan 5, Daniel Podolski 5. Dla Lechii: Janusz Urbanowicz 5, Mariusz Michalak 5, Piotr Jurkowski 5, Zurab Zviadadze 2.

Pozostałe mecze 10. kolejki: Czarni Pruszcz - Folc AZS Warszawa 0:24 (0:10), Pogoń Siedlce - Budowlani Łódź 0:84 (0:46), Posnania Poznań - Salwator Juvenia Kraków 21:14 (12:0).