Mariusz Wach obronił pas TWBA wagi ciężkiej

Podczas piątkowej gali boksu zawodowego organizowanej przez grupę O'Chikara Gmitruk Team w Grodzisku Mazowieckim Mariusz Wach pokonał jednogłośnie na punkty Rosjanina Jewgienija Orłowa i zachował tym samym tytuł mistrzowski organizacji TWBA kategorii ciężkiej

Więcej o boksie na bokser.org ?

Mierzącemu 202 cm i ważącemu 114 kg Polakowi po raz pierwszy na zawodowym ringu przyszło skrzyżować rękawice z rywalem o lepszych warunkach fizycznych (206 cm, 137 kg) i widać było, że rola "tego mniejszego" między linami nie do końca mu odpowiada.

Po dobrym początku walki, w którym "Polski Olbrzym" umiejętnie punktował lewym prostym i raz po raz karcił Orłowa mocną prawą ręką, inicjatywę w ringu przejął Rosjanin i pojedynek się wyrównał. Wach zaczął boksować nieco bojaźliwie, bardzo uważając, by nie przyjąć silnego ciosu od potężnie zbudowanego przeciwnika.

"Rywal był bardzo niewygodny" - wspominał po walce Wach. "Wysoki, cięższy, w przepychankach w półdystansie był silny i nie dawałem sobie z nim rady. Myślałem, że czym walka będzie trwała dłużej, tym bardziej on będzie słabł kondycyjnie, niestety się przeliczyłem" - mówił Polak.

Ostatecznie jednak Polak zebrał się w sobie i dzięki determinacji i przewadze w wyszkoleniu technicznym poradził sobie z Orłowem. Po 10 rundach wszyscy sędziowie punktowali na korzyść Wacha (99:91, 96:94, 96:94).

Zwycięstwo nad Orłowem było 19. w karierze zawodowej "Polskiego Olbrzyma", który jako profesjonalista nie poniósł jeszcze żadnej porażki.

W pozostałych pojedynkach grodziskiej imprezy wygrane zanotowali również inni zawodnicy Andrzeja Gmitruka: Mateusz Masternak , Roman Szkarupa , Tariel Zandukeli , Łukasz Maciec oraz Wojciech Depa .

Więcej o: