Myślę, że powodem tego były udoskonalenia bolidu, które nie działały prawidłowo. Dokładnie przetestowaliśmy go w tunelu aerodynamicznym i mieliśmy niezłe wyniki. Jednak wynik końcowy na torze nie był już taki, jak planowaliśmy.
Na pewno nie. Wydaje mi się, że gdybym to ja walczył o tytuł mistrzowski- aczkolwiek mając na niego małe szanse- również bym zgłaszał zastrzeżenia. Ale w sytuacji, w której byłem, nie miało to sensu.
Sprawa jest prosta: jeśli jesteś szybki, to zostajesz w Formule 1. Ja długo nie byłem pewny, czy nadal będę w BMW. Gdyby tak się nie stało, jeździłbym w innym teamie.
Nie wydaje mi się, żeby przewaga lżejszych kierowców miała kluczowe znaczenie, ponieważ nawet bolidy cięższych kierowców będą dużo poniżej minimalnej wagi. Ale przewagą może być to, że większa masa będzie przekładać się na bolid. Ale to musimy dopiero sprawdzić w praktyce.
W porównaniu do innych teamów my już posiadamy bolid uwzględniający przyszłoroczne regulacje dotyczące przednich i tylnych skrzydeł. Testowałem KERS w tym tygodniu na torze w Barcelonie i używałem gładkich opon. Liczę, że dzięki zdobytym informacjom da nam to przewagę nad resztą zespołów. Testy robiliśmy na zmodyfikowanym modelu '08, jednak ciągle żywię nadzieję, że przyszłoroczny bolid będzie całkiem inny.