Heidfeld: Podarowałem Kubicy zwycięstwo w Kanadzie

Jak za "Sport Bildem" podaje "Super Express", niemiecki kierowca BMW Sauber jest rozgoryczony tym, że podczas tegorocznego GP Kanady musiał pozwolić wygrać Robertowi Kubicy.

Nie będzie toru w Disneylandzie ?

- Największym dla mnie rozczarowaniem w sezonie 2008 było to, że musiałem przepuścić w Kanadzie Roberta Kubicę, chociaż byłem tak szybki, że mogłem wygrać - miał powiedzieć niemieckiej gazecie Heidfeld.

W rozegranej 8 czerwca tego roku kanadyjskiej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1 Polak zaliczył swoje jedyne jak na razie zwycięstwo w F1. Na mecie wyprzedził swojego kolegę z zespołu BMW Sauber o blisko 16,5 sekundy. W klasyfikacji generalnej Niemiec zajął szóste miejsce, tracąc do Roberta Kubicy 15 punktów.

Mamy następcę Kubicy?

17-letni Karol Basz chce iść w ślady Roberta Kubicy. Młody kartingowiec szuka sponsora, który pomoże mu rywalizować z najlepszymi. Czy pomocną dłoń wyciągnie do niego Kubica? Czytaj więcej ?

Rossi za kierownicą bolidu

Dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata za kierownicą bolidu Formuły 1? Dla Valentino Rossiego prowadzenie Ferrari okazało się bułką z masłem. Włoch uważa, że byłby całkiem niezłym kierowcą F1 ?

Kolejna rewolucja w F1?

Czyżby szykowały się kolejne zmiany w Formule 1. Po pomyśle Berniego Ecclestone'a, który chce wprowadzenia klasyfikacji medalowej ? zamiast punktów, teraz FOTA chce zmienić system kwalifikacji do wyścigu. Kwalifikacja miałby się stać ciekawsze. Czytaj więcej ?