Wojewódzkie rozgrywki siatkarzy

Siedem zespołów bierze udział w wojewódzkiej lidze juniorów

Po czterech kolejkach tych zmagań każdy zespół już zaliczył przynajmniej po jednej porażce. W walce o czołowe lokaty powinien liczyć się zespół Pronaru Parkiet Hajnówka, który ma na koncie porażkę z Oczkiem Białystok. Najlepszym zawodnikiem hajnowian jest mierzący 196 centymetrów Mateusz Bartosiak. Zawodnik ten jest już nawet w kadrze I-ligowego zespołu z Hajnówki.

- Moi zawodnicy grają bardzo nierówno - mówi Cezary Szykuła, trener Pronaru. - W jednej akcji potrafią zagrać wspaniale, a innym razem popełniają bardzo proste błędy. W lidze wojewódzkiej może i jesteśmy w stanie zająć czołową pozycję, nawet być w pierwszej dwójce, która później dostanie szansę gry o mistrzostwo Polski. Jednak wiem z doświadczenia, że w rozgrywkach krajowych nie zajdziemy wysoko, gdyż jesteśmy za słabi fizycznie.

Natomiast w rozgrywkach kadetów weźmie udział sześć zespołów podzielonych na dwie grupy północną i południową. Rozgrywki będą prowadzone w formie turniejów, a pierwsze planowane są na 14 grudnia.

Wyniki juniorów: Pronar Parkiet Hajnówka - Oczko Białystok 1:3, Mikolo Sokółka - MOSiR Grajewo 3:0, Gim-Net Mońki - Piętnastka Białystok 3:0, MOSiR - Piętnastka 0:3, Oczko - Mikolo 3:1, SUKSS Suwałki - Pronar Parkiet 0:3, Mikolo - SUKSS 3:0, Gim-Net - MOSiR 3:1, Piętnastka - Oczko 3:1, SUKSS - Piętnastka 0:3, Pronar Parkiet - Mikolo 3:1, Oczko - Gim-Net 3:0.

Tabela juniorów

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.