Amatorzy pływania na start

29 listopada w sobotę na pływalni przy al. Zygmuntowskich odbędą się regionalne eliminacje do II Amatorskich Mistrzostw Polski w pływaniu ?Family Cup?.

- To zawody dla amatorów. Mają promować pływanie i zdrowy tryb życia - mówi Robert Malikowski z działu marketingu MOSiR.

Zawody pływackie z cyklu "Family Cup" odbędą się w Lublinie po raz pierwszy. - W innych miastach ich popularność z roku na rok rośnie - mówi Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR, który we współpracy z Family Cup organizuje lubelskie eliminacje amatorskich pływackich mistrzostw Polski.

W zawodach może wziąć udział praktycznie każdy. Organizatorzy nie przewidują praktycznie żadnych limitów wiekowych. Najmłodsi zawodnicy wystartują w kategorii A. To dzieci urodzone w 2002 r. i młodsze. Najmłodsi pływacy będą się ścigać na dystansie 12,5 m. Zawodnicy z pozostałych kategorii wiekowych będą pływać na dystansie 25 m.

Warunki uczestnictwa w zawodach są dwa: nie można posiadać licencji zawodniczej Polskiego Związku Pływackiego i trzeba zarejestrować się w biurze zawodów w recepcji pływali przy al. Zygmuntowskich. Wpisowe nie jest drogie. Za zgłoszenie indywidualne trzeba zapłacić 5 zł, a za rodzinne (minimum trzy osoby) 10 zł.

- Do zawodów można się zgłosić nawet tuż przed ich rozpoczęciem. Planujemy, że rozegramy je od godz. 9 rano do południa. Najbardziej doceniana będzie klasyfikacja rodzinna - mówi Robert Malikowski.

Oprócz dobrej zabawy, organizatorzy zapewniają także atrakcyjne nagrody. Ich pula wyniesie 4 tys. zł.