Janusz Wójcik postawił prokuraturze warunki

- Jestem niewinny. Z prokuraturą będę współpracował na warunkach satysfakcjonujących obie strony - powiedział były trener reprezentacji Polski Janusz Wójcik w programie ?Fakty po faktach" w TVN 24.

Jacek Sarzało: Durczok nie wie - o co pytać, Wójcik wie - co odpowiadać

Kilka tygodni temu prokuratura we Wrocławiu postawiła Wójcikowi 11 zarzutów dotyczących 9 meczów Świtu Nowy Mazowiecki z 2004 r. - Nie jestem najważniejszą osobą w śledztwie, chodzi przecież tylko o dwa miesiące pracy. Mimo to byłem przesłuchiwany najpierw 13 a potem 7 godzin - mówił Wójcik w telewizji.

Pytania o udział w aferze zbywał ogólnikami. Zapewnił jednak: - Chcę nadal wyjaśniać sprawy, o które jestem oskarżany. Ale z prokuraturą będę współpracował na warunkach satysfakcjonujacych obie strony.

Jak zatrzymano Wójcika i za co?

Wójcik, były selekcjoner reprezentacji Polski oraz eks-poseł Samoobrony został zatrzymany cztery tygodnie temu w swoim warszawskim mieszkaniu.

Przeczytaj pierwsze komentarze po zatrzymaniu trenera ?

Wołowski: To dobra wiadomość dla polskich kibiców

Na wiedzę Wójcika trzeba zasłużyć?

"Dlaczego więc nie chce pan podzielić się swoją obszerną wiedzą o korupcyjnych mechanizmach z prokuraturą?" - zapytano Janusza Wójcika. "W pierwszej kolejności wyjaśniałem obszernie sprawy dotyczące moich zarzutów. A pozostałą wiedzą jaką posiadam oczywiście się podzielę, ale tylko wtedy, gdy... Przeczytaj jakie warunki postawił Wójcik ?

Selekcjoner z kaucją, bez aresztu

Na początku listopada Sąd Okręgowy we Wrocławiu nie zdecydował się na aresztowanie b. trenera reprezentacji Polski. Tym samym sąd odrzucił zażalenie prokuratury na wcześniejszą decyzję sądu niższej instancji o odmowie aresztu. Wójcik musiał zapłacić bardzo wysoką kaucję.

Ile musiał zapłacić Wójcik? ?

Więcej o: