Zamieszki po derbach Rzymu: 30 rannych policjantów

Rok po zamieszkach, w których zginęło dwóch kibiców w Rzymie znów doszło do starć chuliganów z policją. Wynik tej bitwy to około 30 rannych policjantów i 10 chuliganów aresztowanych kiboli Lazio.

Kary dla polskich klubów za zachowanie kiboli ?

Niedzielny mecz Roma - Lazio rozpoczął się od minuty ciszy dla kibiców obu drużyn, zmarłych w ubiegłorocznych zamieszkach. 65 tysięcy widzów na Stadionie Olimpijskim oddało hołd Gabbo Sandriemu, młodemu kibicowi Lazio, zabitemu przez policjanta, oraz małemu Nicolo, ofierze nieszczęśliwego wypadku i kibicowi Romy. Wspomnienia wydarzeń sprzed roku odżyły po zakończeniu niedzielnych derbów - komentuje "La Gazzetta dello Sport". Na ulicach Rzymu doszło do jeszcze większych zamieszek. Grupa 200 pseudokibiców, w większości zwolenników Lazio, wyposażonych w kije, łańcuchy, śrubokręty, a nawet siekierę zaatakowała policjantów.

Mecz zapowiadał się spokojnie aż do przerwy, kiedy to kibole Lazio korzystając z nieobecności sił porządkowych, rzucili w stronę przeciwników koktajl Mołotowa. Incydent ten przerodził się po meczu w zamieszki.

Prawdziwa zadyma rozpoczęła się w pobliżu stadionu, blisko baru, który policja już od dawna identyfikuje jako miejsce spotkań najbardziej fanatycznych kibiców. Zgromadzeni tam kibice zaczęli rzucać w funkcjonariuszy różnymi przedmiotami. Ci, natomiast, odpowiedzieli gazem łzawiącym. Wynik tej bitwy to około 30 rannych policjantów, na szczęście niezbyt poważnie. 10 chuliganów zostało aresztowanych, wszyscy to zwolennicy Lazio, a wśród nich nawet jeden Niemiec. Będą ukarani zakazem udziału w widowiskach sportowych.

Największy włoski dziennik po polsku - serwis "La Gazzetta dello Sport" ?

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej o: