Mourinho: Ibrahimović musi strzelać brzydkie bramki

Zlatan Ibrahimović po dłuższej przerwie znów trafił siatki. Strzelił dwie piękne bramki Palermo, a Inter wygrał 2:0. - Zlatan musi się teraz nauczyć strzelać również brzydkie gole, np. kolanem - żartuje Jose Mourinho.

Ponaddźwiękowe gole Interu ?

Inter wygrał z Palermo dzięki pomysłowości Zlatana Ibrahimovica . W sobotnim meczu zdobył kolejne dwa gole. - Jest w dobrej kondycji fizycznej. Może być trochę zmęczony psychicznie, bo ostatnio nie strzelał goli - komentuje Mourinho.

W meczu z Palermo Inter taktycznie zaprezentował się zupełnie inaczej niż dotychczas. Julio Cruz wreszcie zagrał od początku, u boku niezastąpionego Ibrahimowicia, a Sulley Muntari wystąpił w roli ofensywnego pomocnika.

- Zagraliśmy dobrze i wygraliśmy ten trudny mecz. Mnie także dobrze poszło. Nie udało mi się trafić w meczach z Lecce i Anorthosisem, ale wiedziałem, że wcześniej czy później gol przyjdzie - mówi Ibrahimović.

W najbliższą sobotę Inter czeka mecz z Juventusem. - Mają trzy punkty straty. Wszystko się może zdarzyć, ale jeśli chcemy zdobyć scudetto, musimy ich pokonać. Ważne, żeby po tym meczu mieć sześć punktów więcej od rywali - zapowiada szwedzki napastnik. Wciąż powraca pytanie o Złotą Piłkę. - Nie stawiam na to. Nie zawsze wygrywają ją najlepsi. Gram tylko po to, żeby wygrywać i być coraz lepszym - mówi Ibrahimović. Na razie dobrze mu to wychodzi - komentuje :la Gazzetta dello Sport".

Mourinho prowokacyjnie żartuje ze Szweda. - Może grać na dwóch skrzydłach, albo w innym miejscu, ale teraz musi się nauczyć strzelać również brzydkie gole, np. kolanem. Palermo nie budzi w Portugalczyku dobrych skojarzeń. Kibice nie zapomnieli jego wypowiedzi sprzed kilku lat, kiedy nazwał je miastem mafii, wrogim w stosunku do przyjezdnych. - Nie chciałem wtedy popełnić nietaktu - tłumaczył się z niefortunnej wypowiedzi.

O samym meczu nie mówi zbyt wiele - Na początku chcieliśmy utrzymać wysoką linię obrony i wspomagać napastników. Pracowaliśmy nad tym - wyjaśnia. - Teraz liczy się tylko mecz z Juve. Czy w sobotę także ustawię dwóch napastników? Ranieri również o to pyta- śmieje się trener Interu. - Możemy grać na wiele sposobów. Oni mogliby ustawić Del Piero za plecami Amauriego lub zadziwić nas innym rozwiązaniem.

Capello zaprzecza, że pomógł Beckhamowi trafić do Milanu ?

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej o: