Murawski i Smolarek nie zagrają z Irlandią. Trenerzy już w Dublinie

Sztab szkoleniowo-medyczny polskiej reprezentacji jest już w Irlandii, gdzie w środę Polska zagra towarzyski mecz z kadrą Włocha Giovanniego Trapattoniego. Z kadry wypadli Euzebiusz Smolarek i Rafał Murawski, który doznał urazu w meczu Lecha z Polonią Warszawa.

- Źle się czuję, dlatego zszedłem z boiska - mówił Murawski po meczu. Informację potwierdził Lecha Franciszek Smuda. - Nie jedzie na kadrę - powiedział trener Lecha.

Smolarek z kolei, jak poinformował PZPN, zachorował na grypę, ma wysoką gorączkę i jego przyjazd na zgrupowanie jest niemożliwy. W sobotę Polak zagrał sześć minut w meczu ligowym Boltonu Wanderers z Liverpoolem (0:2). W miejsce Murawskiego i Smolarka do Dublina poleci dwóch lechitów powołanych w niedzielę wieczorem - Tomasz Bandrowski i Sławomir Peszko. W kadrze będzie więc pięciu piłkarzy "Kolejorza" - także Bartosz Bosacki, Grzegorz Wojtkowiak i Robert Lewandowski.

Z piłkarzy powołanych przez Beenhakkera najwcześniej, bo już w niedzielę wieczorem, na miejsce dotarł Łukasz Załuska ze szkockiego Dundee. Najpóźniej - w poniedziałek wieczorem - do ekipy dołączy Mariusz Lewandowski. On zawsze ma problemy z wydostaniem się z dalekiego Doniecka i zwykle dociera na zgrupowania ostatni. Oznacza to, że kapitan reprezentacji tylko raz - we wtorek - będzie trenował z drużyną. Lewandowski założy opaskę, bo kontuzjowany jest Michał Żewłakow z Olympiakosu. W 19-osobowej kadrze Beenhakkera jest aż dwunastu zawodników z polskiej ligi. Najwięcej - pięciu - z Lecha, ale Leo Beenhakker obiecał trenerowi Franciszkowi Smudzie, że zagrają maksimum 45 minut.

Kadra na Irlandię. Bramkarze: Łukasz Fabiański (Arsenal), Łukasz Załuska (Dundee United). Obrońcy: Marcin Wasilewski (Anderlecht), Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Bosacki (Lech), Dariusz Dudka (Auxerre), Tomasz Jodłowiec (Polonia), Jakub Wawrzyniak (Legia). Pomocnicy: Mariusz Lewandowski (Szachtar), Sławomir Peszko, Tomasz Bandrowski (Lech), Łukasz Garguła (Bełchatów), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Rafał Boguski (Wisła), Jacek Krzynówek (Wolfsburg), Roger Guerreiro (Legia), Radosław Majewski (Polonia). Napastnicy: Paweł Brożek (Wisła), Robert Lewandowski (Lech), Euzebiusz Smolarek (Bolton).