Mourinho wietrzy kadrę Interu: Trzech do odstrzału. Adriano odejdzie?

Trener Jose Mourinho zamierza odchudzić bardzo szeroką kadrę Interu. Odejście trzech zawodników jest już niemal przesądzone. Ważą się losy Adriano, ale i on pewnie w zimie zmieni klub.

Julio Cruz znów ratuje skórę Momurinho ?

Zmiany w kadrze Interu są już przesądzone. We wtorek Adriano stawił się w ośrodku treningowym Appiano Gentile z wzorową punktualnością. Jose Mourinho bardzo dobrze przyjął Brazylijczyka i cieszył się z jego pierwszych sukcesów po powrocie do klubu. Skończyła się jednak jego cierpliwość. Wyraźnie dał do zrozumienia, że w styczniu Adriano będzie musiał sobie szukać nowego klubu.

Mourinho rezygnuje też z Hernana Crespo, Luisa Jimeneza i Olivera Dacourta. Z zawodników, których przyszłość ważyła się w ostatnich dniach prawdopodobnie zostaje tylko Julio Cruz. Argentyńczyk jest ostatnio bezcenny dla Interu. Wchodząc z ławki strzelił wyrównującego gola z Anorthosisem i zwycięskiego z Udinese.

Luis Figo, który pojawił się na San Siro nie ocenia jednoznacznie decyzji Mourinho. - Cóż mogę powiedzieć o Adriano? Dajcie mu czas, przystosuje się - mówi Portugalczyk. - Trener sam dokonuje wyborów, nie do mnie należy ocena - zastrzega jednak.

"Neroazzurri" wolą jednak oddać brazylijskiego napastnika zagranicznemu klubowi, niż ryzykować, że Adriano odrodzi się w innym włoskim klubie i któregoś dnia założy na przykład koszulkę Milanu.

Mourinho nie zmienił zdania od zeszłego lata, kiedy powiedział, że nie chce zbyt szerokiej kadry. Potem nieprzewidzianie okoliczności podyktowały rynkowe strategie - trener zostawia samą śmietankę. Poza Adriano, nie będzie sprzeciwiał się odejściu trzech innych zawodników Crespo, Dacourta i Jimeneza. Dwaj pierwsi to jedni z najstarszych piłkarzy w kadrze (33 i 34 lata), a Chilijczyk rzadko wybiega na boisko.

Julio Cruz to oddzielna historia. Inter nie zaproponował mu jeszcze przedłużenia kontraktu, który niebawem wygasa. On sam chce wyjaśnić swoją sytuację, poza tym ma wiele innych ofert. Ostatnie słowo w jego sprawie powie prezes Interu Massimo Moratti.

Jose Mourinho ukarał Adriano ?

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.