Maradona zrezygnuje z prowadzenia kadry?

Diego Maradona jeszcze nie poprowadził Argentyny w żadnym oficjalnym meczu, a już jest bliski pożegnania ze stanowiskiem trenera kadry - pisze ?La Gazzetta dello Sport?. Maradona pokłócił się z prezesem argentyńskiej federacji Julio Grondoną o swoich asystentów i wyszedł z gabinetu prezesa trzaskając drzwiami.

Pol: Maradona zrezygnuje przez argentyńskiego Latę? 

Maradona jest o krok od pożegnania z kadrą. Argentyńskie media zaczęły spekulować na temat jego ewentualnej rezygnacji z funkcji trenera reprezentacji po ostrej wymianie słów z prezesem Argentyńskiej Federacji Piłki Nożnej (AFA) Julio Grondoną. Do kłótni doszło podczas ustalania sztabu szkoleniowego kadry.

Maradona chce współpracować z Alejandrem Mancuso i Oscarem Ruggerim. O kandydaturze tego drugiego Grondona nie chciał nawet słyszeć słyszeć. Od dawna jest skonfliktowany z Ruggierim. Były reprezentant kraju i mistrz świata niegdyś publicznie nazwał nawet szefa federacji "mafiosem". Grondona upiera się, by nowemu selekcjonerowi pomagali Sergio Batista i Jose Luis Brown, na których z kolei nie chce się zgodzić Maradona.

Drugim powodem kłótni - jak twierdzą argentyńskie media - miała być kandydatura Gabriela Batistuty na stanowisko asystenta. Wysunął ją związek, ale Maradona znowu postawił veto. Diego nie chce go mieć w swoim sztabie, aby uniknąć medialnego rozgłosu.

Burzliwe spotkanie Maradony, nowego koordynatora reprezentacji Carlosa Bilardo oraz Julio Grondony trwało ponad cztery godziny i zakończyło się trzaśnięciem drzwiami.

Wygląda na to, że ani Grondona, ani Maradona nie mają zamiaru ustąpić. Diego dał to jasno do zrozumienia - jeśli Ruggeri nie zostanie przyjęty, zrezygnuje ze sprawowania funkcji jeszcze przed swoim debiutem. Sprawa ma się wyjaśnić w najbliższych dniach.

Jak Maradona został selekcjonerem

Diego Maradona jako piłkarz zdobył w swoim kraju status boga i już wtedy dla rozkochanych w nim do szaleństwa Argentyńczyków było jasne, że pewnego dnia poprowadzi drużynę narodową. Żaden prezes federacji nie byłby w stanie mu tego odmówić. Jak Maradona został selekcjonerem Czytaj na Sport.pl ?

Jakim będzie trenerem?

El Diego zstąpił na ławkę trenera reprezentacji Argentyny. A ludzie, którzy go do zstąpienia zaprosili, wykonali ruch karkołomnie niekonwencjonalny i ryzykancki. Powiedziałbym nawet, że z ducha awanturniczy - pisał o wyborze Maradony Rafał Stec ?

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.