Kaczmarek oficjalnie w Polonii

Bogusław Kaczmarek został oficjalnie zatrudniony w Polonii Warszawa. - Zakres obowiązków ustalimy w najbliższym czasie, ale ma to być szeroko pojęty skauting - powiedział były asystent Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski.

Kaczmarek rozmowy z Polonią prowadził od kilku tygodni, już na początku listopada doszedł do porozumienia z właścicielem i prezesem klubu Józefem Wojciechowskim. We wtorek - na meczu z Piastem Gliwice - po raz pierwszy pojawił się na Konwiktorskiej praktycznie już w nowej roli, w środę ostatecznie podpisał kontrakt.

Jego zadaniem będzie prowadzenie skautingu na terenie Polski. Ma na tym polu spore doświadczenie. Wśród piłkarzy, których wyszukał w małych, nieznanych klubach i sprowadził do prowadzonych przez siebie w ekstraklasie zespołów są m.in.: Jerzy Dudek, Grzegorz Rasiak, Sylwester Czereszewski, Tomasz Sokołowski I, czy były zawodnik Polonii napastnik Maciej Bykowski (z "Czarnymi Koszulami" wywalczył mistrzostwo i Puchar Polski). Jako trener pracował w kilku klubach. Największe sukcesy odniósł w Groclinie Grodzisk Wlkp. w latach 2001-03. Wywalczył wicemistrzostwo, w Pucharze UEFA wyeliminował Herthę Berlin i Manchester City.

W Polonii nie będzie jedynym skautem. Od września pracuje w klubie Anthony Bruins Slot, były asystent Johana Cruyffa i Ronalda Koemana. Holender polecony przez Leo Beenhakkera został zatrudniony w charakterze osobistego konsultanta Józefa Wojciechowskiego. Ale oprócz tego, że mu doradza i wnikliwie obserwuje każdy mecz "Czarnych Koszul", również szuka zawodników, tyle że w Europie. Slot i Kaczmarek znają się. Drugą połowę ostatniego spotkania ligowego Polonii, we wtorek z Piastem Gliwice obejrzeli obok siebie.

Jaka, po zatrudnieniu Kaczmarka będzie rola Jacka Zielińskiego, którego zespół po 13. kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w ekstraklasie? - Jacek Zieliński jest suwerennie panującym nam trenerem. Ja mam być jedną z osób pomagających pierwszej drużynie Polonii - mówi Kaczmarek.

Wyjaśniło się ostatecznie, że właściciel lidera ekstraklasy nie nosi się z zamiarem rezygnacji ze stanowiska prezesa klubu. Na stronie poloniawarszawa.com zdecydowanie zdementował informację, że jego następcą miałby zostać były wiceprezes PZPN Eugeniusz Kolator.