Sport w skrócie

GIMNASTYKA SPORTOWA

Juniorzy młodsi Kusego Szczecin (Bartłomiej Adamczyk, Damian Walczak, Patryk Buraczyński, Tytus Mikołajczyk, Mikołaj Bujacz) zdobyli tytuł drużynowych mistrzów Polski, wyprzedzając ekipę AZS AWF Kraków i gospodarzy MP - NTG Nysa. Szczecinianie otrzymali również wyróżnienia indywidualne - Adamczyka uznano za najlepszego zawodnika imprezy, Patryk Buraczyński był 3. W rywalizacji dziewcząt (kl. I PZG) reprezentantki Kusego - na zawodach w Zabrzu - zajęły 4. miejsce.

BOKS

Kadetki Katarzyna Brodacka i Natalia Bujnowska oraz juniorki Kamila Witwicka i Agnieszka Chuda (wszystkie Skorpion Szczecin) mają szansę na występ w ME w Płowdiw. Problemem jest sfinansowanie wyjazdu. Koszt ok. 2 tys. zł od osoby. Klub poszukuje sponsorów, którzy zasponsorowaliby udział pięściarek w zawodach. Kontakt: 0668 397 747 lub 0608 014 573.

XIX turniej im. Pawła Szydy odbył się w Poznaniu, a traktowany jest jako nieoficjalnie MP młodzików. Walczyli bokserzy Skorpiona: Patryk Maciak zdobył złoty medal, Arkadiusz Szwedowicz srebrny, a Michał Stankiewicz odpadł w ćwierćfinale.

TENIS ZIEMNY

Zawodnicy Akademii Tenisowej Promasters Szczecin dobrze wypadli w zawodach w Poznaniu. Kategorię do lat 12. wygrał Damian Gorszka, Łukasz Krzystek był najlepszy w krasnalach (do 10 lat), a trzecie miejsce zajęła Daria Kuczer. W Szamotułach walczyły ośmiolatki, a najlepsza okazała się Natalia Danilewicz.

LEKKOALTETYKA

42-letni Jarosław Janicki (Hermes Gryfino) zajął drugie miejsce w biegu "Ultramaratona degli Etruschi" rozgrywanym na dystansie 100 km pomiędzy włoskimi miastami Tuscania i Tarquinia. Zawody był jednocześnie 17. Mistrzostwami Europy oraz 21. Pucharem Świata.

Leszek Zblewski (Kościerzyna) i Aleksandra Jakubczak (Zamość) wygrali XX Goleniowską Milę Niepodległości. W zawodach (na różnych dystansach i kategoriach wiekowych) w sumie wystąpiło 2 tys. sportowców.

KARATE

XIX MŚ seniorów w Karate WKF rozpoczęły się w Tokio. W składzie polskiej kadry znaleźli się Szymon Grzywacz, Piotr Szumiło (Bodaikan Szczecin) i Daria Szulc (Kamikaze Gryfino). Zaraz po MŚ naszych zawodników czeka występ w ME Shotokan w Londynie.

PIŁKA NOŻNA

TKKF Gryf I Szczecin zdobył regionalny Puchar Polski. W finale pokonał 4:0 swoje rezerwy. W I rundzie centralnej zagra z Medykiem Konin, który broni Pucharu.

KICK BOXING

Szczecin był gospodarzem MP w formule semi-contact. Medale dla Alkonu Szczecin zdobyli Waldemar Mielczarek (srebro) i Kacper Narloch i Tomasz Piestrzyński (brąz). Przy okazji odbył się turniej o Puchar Polski juniorów. Żaneta Chuchro (Pomorze Świnoujście) zdobyła złoto i srebro, a Dominik Ratajczak (Police) był drugi.

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

Marina Milona (Kusy Szczecin) wygrała rywalizację juniorek młodszych w ogólnopolskiej imprezie w stolicy.

BADMINTON

16. Ogólnopolski Turniej z okazji Święta Niepodległości w Choszcznie. Zwycięzcy: kobiety - Justyna Grzybek (Zielona Góra), radośni amatorzy - Artur Karasiński (Szczecin), amatorzy do 40 lat - Maciej Tarnowski (Choszczno), amatorzy plus 40 lat - Kajetan Tarnowski (Choszczno), starsi seniorzy - Maciej Żołnierzów (Choszczno), weterani - Wiesław Drewicz (Choszczno), mikst - Lucyna Łakos i Piotr Lipiński (Choszczno), debel amatorów - M. Tarnowski i Bartek Lemierzewicz (Choszczno, Jarosławiec), debel starszych seniorów - Żołnierzów i Michał Łakos (Choszczno).