Planowy podział punktów podkarpackich pingpongistów

W piątej kolejce ekstraklasy kobiet i rozegranej awansem szóstej serii spotkań mężczyzn planowy podział punktów. Mistrz Polski KTS Forbet wrócił z Wrocławia z czystym kontem, a Politechnika poniosła w Grodzisku Mazowieckim drugą porażkę w sezonie.

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami trenera Politechniki Tadeusza Czułny Bogoria nie dała gościom złudzeń na ponadplanowe punkty. Rywale akademików, którzy od tego sezonu występują także w Lidze Mistrzów, do której bezskutecznie pretenduje również tarnobrzeski Forbet, gromią wszystkich zarówno tam, jak i w ekstraklasie, z tym, że w Polsce nie grają w najsilniejszym zestawieniu.

W spotkaniu z akademikami z pierwszego zespołu wystąpił jedynie Czech Martin Olejnik, ale nieobecność reprezentanta Polski Wang Zeng Yi oraz Cheung Yuk z Hongkongu nie wpłynęła na końcowy wynik. - Nie trafiliśmy z ustawieniem. Liczyliśmy, że Chińczyk Xu Wenliang zagra na drugiej lub trzeciej pozycji, a on wystąpił na jedynce - komentował kapitan AZS-u Tomasz Lewandowski. To właśnie on trafił na Azjatę, ale nie urwał nawet seta. Szansę na odwrócenie wyniku zaprzepaścił Paweł Chmiel, który z Olejnikiem prowadził 2:0 w setach, ale trzeciego minimalnie przegrał 11:13 i inicjatywę całkowicie przejął rywal, wygrywając całe spotkanie. Honorowy punkt dał akademikom jedynie Piotr Chmiel.

W dużo lepszych nastrojach wróciły na Podkarpacie tarnobrzeżanki. We Wrocławiu przegrały zaledwie dwa sety, a całe spotkanie zakończyły po 70 minutach. - Ostatnio z Łuczakowską bardzo łatwo wygrałam i przegrałam, dlatego ostrożnie podeszłam do pojedynku. Jestem dumna, że w końcu potrafię zagrać w meczu tak, jak gram na treningu. Od pewnego czasu czuję się przy stole dość swobodnie i tym bardziej cieszy mnie wygrana - powiedziała zdobywczyni zwycięskiego punktu Czeszka Hana Bartosova.

KU AZS AE WROCŁAW 0

KTS FORBET TARNORBZEG 3

Wyniki: Li Qianqi - Zhou Xiao 1:3 (5, -2, -7, -10), Żak - Li Qian 0:3 (-7, -5, -6), Łuczakowska - Bartosova 1:3 (-6, -4, 8, -8)

BOGORIA GRODZISK MAZOWIECKI 3

POLITECHNIKA RZESZÓW 1

Wyniki: Xu Wenliang - Lewandowski 3:0 (8, 5, 8), Olejnik - Paweł Chmiel 3:2 (-5, -8, 11, 2, 9), Daniel - Piotr Chmiel 2:3 (6, -4, 6, -4, -5), Xu Wenliang - Paweł Chmiel 3:1 (-6, 5, 8, 6).