Poznali pucharowych rywali

PIŁKA NOŻNA. W siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej dokonano losowania pierwszej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Mazowsza. W tej fazie wystartuje 10 zespołów z regionu radomskiego.

Walka o awans do kolejnej rundy PP toczyć się będzie na 28 boiskach Mazowsza. Zespoły z trzeciej i czwartej ligi dopiero rozpoczną zmagania, natomiast dla piłkarzy Prochu Pionki i Plonu Garbatka będą one kontynuacją. Wspomniane drużyny okazały się bowiem bezkonkurencyjne w preeliminacjach. To właśnie Proch i Plon trafiły na najtrudniejszych rywali spośród drużyn z radomia i okolic. W Garbatce kibice będą mogli zobaczyć w akcji GLKS Nadarzyn - czołowy zespół trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej. Z kolei w Pionkach dojdzie do niezwykle ciekawie zapowiadającej się konfrontacji Prochu z liderem trzeciej ligi - Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Z radomskich drużyn przed własną publicznością zaprezentuje się Radomiak, który podejmie czwartoligowego Hutnika Warszawa. Nieco łatwiejszego rywala ma radomska Broń. Podopieczni Artura Kupca zmierzą się z Żyrardowianką, która występuje w klasie okręgowej.

Wyniki losowania zespołów z okręgu radomskiego, mecze 23 listopada o godzinie 12.

Żyrardowianka Żyrardów - Broń Radom, Plon Garbatka - GLKS Nadarzyn, Wkra Żuromin - Szydłowianka Szydłowiec, Skra Konstancin - Zwolenianka Zwoleń, Radomiak Radom - Hutnik Warszawa, KS Warka - Narew Ostrołęka, Proch Pionki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Pilica Białobrzegi - Mazowsze Grójec, Legion Warszawa - Wulkan Zakrzew.