Pechowa porażka Sportino

Eddie Miller był najskuteczniejszym koszykarzem z drużyny z Inowrocławia w pojedynku z AZS-em Koszalin. Jednak na niecałe 6 sekund przed końcem meczu z trzech rzutów wolnych trafił tylko jeden i to goście cieszyli się ze zwycięstwa

Spotkanie koszykarskiej ekstraklasy pomiędzy Sportino a drużyną z Koszalina fatalnie rozpoczęło się dla gospodarzy i to nie z powodu świetnej gry przyjezdnych. Podopieczni Aleksandra Krutikowa przegrali pierwszą kwartę aż 12:25, ale trudno by mogło być inaczej, skoro inowrocławianie trafili zaledwie 2 z 9 rzutów z gry. W drugiej odsłonie ta skuteczność niewiele się poprawiła, ale na szczęście trafiać przestali też akademicy. W szatni trener Krutikow musiał powiedzieć swoim zawodnikom kilka mocnych słów, bo ci na trzecią kwartę wyszli bardzo zmobilizowani. Zaczął celną "trójką" Piotr Świderski, a po kilku minutach gospodarze co prawda nadal przegrywali, ale już tylko 42:49. Od tego momentu aż do końca Sportino najpierw traciło kilka punktów, by za chwilę odrobić straty. Tak było aż do 35. min, kiedy to po akcji Kyle'a Landry'ego (oprócz 12 pkt miał na swoim koncie też 16 zbiórek) przewaga AZS-u stopniała do zaledwie dwóch "oczek" (53:55).

Prawdziwe emocje czekały na kibiców jednak w ostatnich sekundach meczu. Na niecałe 30 s przed końcową syreną po punktach Millera był remis 63:63. W rewanżu trafił George Reese, ale chwilę potem Miller mógł zostać bohaterem Sportino. Niestety, z trzech wolnych trafił jednego, a wynik meczu ostatecznie ustalił Dante Swanson.

Sportino - AZS 64:66 (12:25, 16:19, 16:9, 20:13)

Sportino: Miller 19 (3), Żytko 10 (2), Gomez 8 (1), Lee 5, Crenshaw 3 (1) oraz Landry 12, Obrzut 4, Świderski 3 (1), Robak 0.

AZS: Reese 17, Mojica 10 (2), Milicić 7 (1), Łuszczewski 3 (1), Oduok 1 oraz Arabas 10 (2), Swanson 10 (1), Mróz 5, Ł. Diduszko 3, Bogdan 0.

Inne wyniki wtorkowych spotkań PLK: Atlas Stal Ostrów - Polpharma Starogard Gdański 96:86, Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 66:62, Turów Zgorzelec - Znicz Jarosław 113:90.