Boruc gotowy już na mecz z Aalborgiem?

Trener Celtiku Glasgow, Gordon Strachan twierdzi, że Artur Boruc może wrócić do gry już na mecz Ligi Mistrzów z AaB Aalborg, w którym występuje Marek Saganowski.

Smolarek na ósemkę - Skysports chwali za epizod z Hull ?

W poniedziałek Boruc przeszedł operację kolana, w którym bramkarz nie ma pełnej swobody ruchów. Operacja nie jest uważana za poważną, ale początkowo spodziewano się, że wyłączy go z gry naokoło miesiąc. Z powodu operacji Boruc nie znalazł się w składzie reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Irlandią, który odbędzie się 19 listopada.

Trener Celtiku, Gordon Strachan uważa, że polski bramkarz może wrócić do gry już mecz z Aalborgiem, 25 listopada. - Nie miałem wpływu na to, kiedy Artur podda się operacji kolana. O tym zadecydował nasz lekarz. Spodziewamy się, że Boruc zagra raczej za około dwa tygodnie - powiedział Strachan gazecie "Daily Record".

W tym czasie w bramce Celtiku Polaka zastępuje Mark Brown. W sobotnim meczu z Motherwell Brown zachował czyste konto, a zespół z Glasgow pewnie wygrał 2:0. - Mark jest już gotowy do gry na tym poziomie. Przez ostatnie pięć czy sześć miesięcy pracował ciężko, żeby być gotowym, kiedy będziemy go potrzebować - mówił trener Strachan.

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama

Więcej o: