Boruc w Polsce popełnił błąd, a w Anglii nie

Artur Boruc zdaniem niektórych polskich komentatorów popełnił błąd w meczu z Manchesterem United w 4. kolejce Ligi Mistrzów. Polski bramkarz za lekko odbił piłkę po strzale Cristiano Ronaldo i ta spadła przed Ryana Giggsa, który w 84. minucie meczu uratował remis "Czerwonych Diabłów" z "The Bhoys" 1:1. Z kolei w opinii wyspiarskiej prasy Boruc nie zawinił przy bramce. Słowo "błąd" na łamach gazet nie pojawiło się ani razu

W Polsce Boruc z błędem, Fabiański nie ?

Sam oceń tę bramkę. Zobaczysz na Z Czuba.tv ?

Wydawać by się mogło, że jak zwykle najbardziej surowo polskiego bramkarza oceni brytyjska bulwarówka "The Sun", która niedawno porównywała Boruca do filmowego Borata. Tym razem gazeta jest powściągliwa w opiniach. Jak większość tytułów skupia się na samym meczu, komplementuje piłkarzy Gordona Strachana za walkę.

W kwestii oceny bramki Giggsa na 1:1 bardziej skupia się na samym strzale Cristiano Ronaldo. Stwierdza, że piłka po uderzeniu gwiazdy Manchesteru "gwałtownie i przebiegle skręciła zaraz przed Borucem, a Giggs wyczuł, że bramkarz może mieć problemy". - Zawsze warto jest "iść za strzałem" Cristiano, bo generalnie, kiedy on uderza, piłka leci jak chce - powiedział strzelec wyrównującego gola. "The Sun" cytuje też szkoleniowca Manchesteru Sir Alexa Fergusona. - Stworzyliśmy mnóstwo okazji, ale ich bramkarz zachował się bardzo dobrze w kilku sytuacjach.

Tabloid ocenił bramkarza reprezentacji Polski na 7 w skali 1-10. Taką samą ocenę dostało trzech innych zawodników - Andreas Hinkel, Gary Caldwell, Paul Hartley. Lepszą notę dostał tylko Scott McDonald, strzelec bramki dla Cetlicu.

Szkocki Daily Record zauważa, że Polak mógł się zachować lepiej, ale podobnie jak "The Sun" komplementuje strzał Ronaldo. Z kolei "The Mirror" przyznaje, że Boruc mógł tylko odbić ten strzał. W ten sam sposób sytuację ocenił "The Times" i "The Telegraph". Portal Scotsman.co.uk uderzenie Ronaldo nazwał "piorunującym". Boruc mógł tylko sparować piłkę - czytamy.

Najlepiej o Borucu napisał portal SkySports.com: Wysiłki Manchesteru zostały w końcu nagrodzone, kiedy Artur Boruc, swoją drogą świetny, mógł tylko blokować "podkręcony strzał z dystansu Cristiano Ronaldo.

O Fabiańskim na razie cicho

Debiut Łukasza Fabiańskiego nie odbił się głośniejszym echem w angielskiej prasie. Większość relacji z kronikarskiego obowiązku odnotowała występ Polaka z powodu choroby Manuela Almunii. Najlepiej występ Polaka ocenił The Telegraph pisząc: Fabiański potwierdził dobrą interwencją przy strzale Gokhana Gonula, dlaczego Arsene Wenger wysoko ocenia umiejętności swojego bramkarza. Brak zdecydowania w drugiej połowie nie psuje dobrego wrażenia. SkySports komplementuje interwencję Fabiańskiego po uderzeniu Ugura Borala. Bramkarz Arsenalu z notą 6,8 , w skali 1-10, zamykał piątkę najlepiej ocenianych zawodników w meczu.

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama