Wyróżniony defensor

FUTBOL AMERYKAŃSKI. Bartosz Kalejta z Husarii Szczecin został wybrany najlepszym zawodnikiem linii defensywnej w zakończonym niedawno sezonie.

Dobry obrońca musi mieć "przekonujące" rywali warunki fizyczne, być szybkim i zwinnym. Kalejta spełnia te warunki. Przy 188 cm wzrostu waży 115 kg, potrafi wyprzedzić ruch rywali. - Bartek ma za sobą świetny sezon, a w statystykach indywidualnych wypadł znakomicie - podkreśla Przemysław Kazaniecki, menedżer Husarów. - Oby przyszły rok był jeszcze lepszy.

W statystykach indywidualnych wysoko znaleźli się też Roland Dowgiel i Paweł Miziński. Pierwszy jest jednym z najlepszych atakujących w Polsce, drugi dobrze egzekwował podwyższenia.

Husaria zakończyła rozgrywki na 5. miejscu z bilansem 4 zwycięstw i 3 porażek. Stosunkiem małych punktów była gorsza od Diabłów z Wrocławia i nie awansowała do play-off. Potrafiła jednak pokonać mistrza Polski Warsaw Eagles!

Przyszłe rozgrywki mogą być jeszcze lepsze. Kadra raczej pozostanie bez większych zmian, za to drużyna zyska boisko treningowe (obiekty Hutnika przy Nehringa). Prowadzone są rozmowy z miastem, by zapewnić klubowi obiekt na mecze ligowe. - Wolelibyśmy mieć stadion w Szczecinie niż szukać go w województwie - mówi Kazaniecki.

Sezon 2008 prawie zakończony. Mistrza już znamy, z ligi spadły Tygrysy z Krakowa, a awansował zespół z Białegostoku. Elitę uzupełni wygrany z pary Kozły Poznań - Torpedy Łódź. Mecz odbędzie się w sobotę w Wielkopolsce.