Bekele pójdzie śladami Gebrselassie?

Dwukrotny złoty medalista z Pekinu w biegu na 10000 i 5000 m, Etiopczyk Kenenisa Bekele 16 listopada pobiegnie po raz pierwszy po szosie. Wystartuje w 15-kilometrowym biegu ?Siedmiu Wzgórz? w holenderskim Nimegue.

Zmarło już dwóch biegaczy, uczestników nowojorskiego maratonu ?

Biegacz oprócz dwóch medali w Pekinie zdobył również złoto w Atenach, w biegu na 10000 m. Na obu dystansach jest rekordzistą świata. Odnosił również sukcesu w biegach przełajowych.

- Po tym, jak udowodniłem, że świetnie daję sobie radę na bieżni i w biegach przełajowych, chcę się po raz pierwszy na poważnie sprawdzić w biegu szosowym. Ten w Holandii ma opinię bardzo szybkiego. To będzie dla mnie nowe wyzwanie - powiedział Etiopczyk. Tuż po igrzyskach w Pekinie biegacz stwierdził, że poświęci się przygotowaniom do startu na bieżni podczas igrzysk w Londynie, by w 2016 r. wystartować w maratonie.

Poza Bekele organizatorzy potwierdzili udział m.in. Włocha Stefano Baldiniego, który wygrał maraton podczas igrzysk w Atenach.

Podobną drogę (od występów na bieżni, do biegów szosowych) przeszedł były mistrz długich dystansów, obecnie doskonale biegający maratony rodak Bekele, Haile Gebrselassie.

Halkia oskarżona o przestępstwo ?

Więcej o: