Osamotniony Łukasz Sosin spróbuje zaskoczyć Inter Mediolan

Trener Interu Mediolan Jose Mourinho nie obawia się meczu z Anorthosisem w Lidze Mistrzów. - Tu, na Cyprze, możemy się zakwalifikować jako pierwsi w grupie - mówi Portugalczyk. ?La Gazzetta dello Sport? zwraca uwagę na Łukasza Sosina, który prawdopodobnie zagra jako jedyny napastnik swojej drużyny.

Cczwarta kolejka LM: Szlagier w Liverpoolu ?

"Sosin operuje przy linii obrony drużyny przeciwnej i w pojedynkę stanowi o sile ataku" - pisze włoski dziennik. Polak będzie musiał się zmierzyć ze świetną defensywą Interu. We wtorek mają ją tworzyć: Javier Zanetti, Marco Materazzi, Nicolas Burdisso i Maicon. Osamotnionego w ataku Polaka czeka więc trudne zadanie, bo jak twierdzi Jose Mourinho Anorthosis będzie raczej skupiał się na defensywie. - Myślę, że Anorthosis będzie zorganizowany podobnie, jak pierwszym meczu - mówi trener Interu Jose Mourinho. - Choć być może doping ich kibiców nakłoni ich do jakiegoś większego ryzyka. Jednak nie spodziewam się, że będzie ono bardzo duże - podkreśla Portugalczyk.

Znacznie większymi możliwościami ofensywnymi dysponuje Inter. Mario Balotelli - porównywany przez włoski dziennik z Sosinem - będzie ustawiony na lewej stronie, ale ma często schodzić do środka. Jose Mourinho chce z Anorthosisem zagrać ofensywnie i już we wtorek zapewnić sobie awans do drugiej rundy. - Naszym celem jest zakwalifikowanie się już po czterech meczach - przyznaje otwarcie. - Tu, na Cyprze, możemy awansować jako pierwsi w grupie. Będziemy grać, żeby wygrać, tak jak w Reggio di Calabria, pamiętając, że nawet jeśli pomylisz się tylko raz, może to zaprzepaścić cały wysiłek - kończy "The Special One".

Po trzeciej kolejkach Inter prowadzi w Grupie B z siedmioma punktami na koncie. Anorthosis jest drugi i ma cztery punkty.

Artura Boruca rewanż za Old Trafford ?