Dwa pucharowe brązy karateków

W Zielonej Górze rozegrano XXV Puchar Polski w karate kykokushin. Reprezentanci Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyli dwa brązowe medale.

Pierwszy z nich zdobył sensei Mateusz Koczmara (2 dan). Lublinianin zajął trzecie miejsce w kumite w kat. do 90 kg oraz II miejsce w teście tameshiwari (łamania desek). Mateusz w walce o wejście do półfinału wygrał przed czasem. Natomiast w walce o drugie miejsce uległ bardziej doświadczonemu reprezentantowi Kielc Marcinowi Millerowi.

Z kolei Mariusz Kwaśnik w kumite w kat. do 75 kg również zajął trzecią pozycję. On również w ćwierćfinale wygrał przed czasem, natomiast w walce półfinałowej przegrał z późniejszym zwycięzcą tej kategorii, Mateuszem Garbaczem z Kielc.

Trzecim reprezentantem LKKK był Marcin Orzechowski, który w walce o wejście do ósemki przegrał z Maciejem Millerem z Warszawy, późniejszym zwycięzcą swojej kategorii wagowej.

W jubileuszowym Pucharze Polski uczestniczyło 138 zawodników z kraju i zagranicy. Sensei Jacek Czerniec, szef LKKK, był w gronie sędziów oceniających zmagania zawodników podczas tegorocznego Pucharu Polski.

W wyjeździe na Puchar Polski pomógł klubowi Urząd Marszałkowski w Lublinie.