Najlepszy sezon kolarzy UKS Wygoda

Kolarze UKS Wygoda zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej na koniec sezonu Pucharu Polski MTB w kolarstwie górskim. To ich najlepszy wynik w historii

- Do tej pory raz byliśmy na dziewiątym miejscu, a teraz zrobiliśmy duży postęp - mówi Wiesław Grabek, trener Wygody. - Do ogólnej klasyfikacji były brane wyniki we wszystkich kategoriach wiekowych. Przegraliśmy tylko z klubami naprawdę utytułowanymi. A największą niespodzianką była postawa naszych juniorów młodszych. Konrad Oksimowicz okazał się najlepszy w klasyfikacji ogólnej, chociaż nie zajął pierwszego miejsca w żadnym z wyścigów. Na trzecim miejscu w tej kategorii uplasował się Rafał Suszko. Oprócz tych dwóch zawodników najwięcej punktów naszemu klubowi dały starty Roberta Pietrzaka i Łukasza Milewskiego.

Pietrzak zakończył sezon na szóstym miejscu w kategorii młodzieżowców i na dziesiątym miejscu w kategorii Elite.

- Ten wynik mógłby być zdecydowanie lepszy, ale w pewnym momencie musiałem poświęcić się sesji egzaminacyjnej na studiach i odstawić rower - uważa 22-letni Pietrzak. - Ale i tak jestem zadowolony, bo przede mną w klasyfikacji są sami profesjonaliści. Teraz przed nami sezon w kolarstwie przełajowym.

Natomiast 18-letni Milewski na mistrzostwach Polski MTB w Kielcach wywalczył srebrny medal wśród juniorów. Ponadto zwyciężył w klasyfikacji generalnej seniorów (dystans Mega) cyklu imprez Mazovia MTB Marathon.

- To był mój jak dotychczas zdecydowanie najlepszy sezon w karierze - twierdzi Milewski. - Cieszy to, że na zakończenie startów wśród juniorów udało mi się osiągnąć tak dobre wyniki. Od następnego sezonu będę już młodzieżowcem. Przed nami jeszcze zima i starty w wyścigach przełajowych, w których także liczymy na czołowe pozycje.