Stal Rzeszów wiceliderem tabeli

W 14. kolejce trzeciej ligi piłkarze Resovii zaledwie zremisowali na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski 3:3. Natomiast Stal Kwarcsystem Rzeszów pokonała u siebie Unię Nowa Sarzyna 1:0.

Resoviacy w przedostatniej jesiennej kolejce grali z przedostatnią w tabeli Tomasovią i o mały włos nie wróciliby do Rzeszowa z pustym kontem. Do przerwy to gospodarze prowadzili bowiem 2:0. Co prawda po wznowieniu gry kontaktowego gola zdobył Przemysław Pałkus, ale kilkanaście minut później znowu trafili miejscowi. Ambitna pogoń pozwoliła uratować resoviakom remis, a gola wyrównującego rzeszowianie zdobyli już w doliczonym czasie gry.

Bramki: Chwała (16.), Głaz (30.), Ciećko (70.) - Pałkus (48.), Walaszczyk (85.), Kozubek (90.+3)

Tomasovia: Bartoszyk - Banaś (87. Kasperek), Sioma, Joniec, Myszkowski (76. Wójcik), I. Baran (90. Brytan), Stefanik Ż, Ciećko, Chwała, Zatorski Ż, Głaz (86. Raczkiewicz)

Resovia: Pietryka - Kozubek, M. Baran Ż (46. Madeja Ż), Kusiak, Szkolnik - Pydych, Walszczyk, Fryc, Piątkowski (83. Danielak) - Pałkus, Adamczyk (46. Korab).

Lepiej spisała się rzeszowska Stal Kwarcsystem, która pod wodzą nowego trenera Czesława Palika sięgnęła po kolejny komplet punktów i awansowała na pozycję wicelidera. Tym razem stalowcy ograli Unię Nowa Sarzyna 1:0, a gola dającego zwycięstwo gospodarzom zdobył w 53. minucie Ireneusz Gryboś, pewnie wykorzystując rzut karny.

Bramka: Gryboś (53.-k.)

Stal: Nalepa - Solecki, Ukonu, Duda, Hus, M. Jędryas Ż (85. Kocur), Reiman, Cieślik, Majda, Udoudo (80. Kloc Ż), Gryboś

Unia: Ząbczyk Ż - Micek Ż (70. Gap), Bartnik, Gaca, Mierzwa, Telka, Brusik, Szafran, Sobiło (84. Łuczak), Wtorek (84. Klimek), Bednarz (46. Juda)

Nie najlepiej spisali się piłkarze Izolatora Boguchwała, którzy podejmowali Stal Mielec. Oba zespoły bronią się przed spadkiem i zwycięstwo dałoby boguchwalanom spokojniejszą zimę. Niestety dla miejscowych, prowadzenie w tym spotkaniu objęli mielczanie, a graczom Izolatora udało się wyrównać dopiero w samej końcówce meczu i zespoły podzieliły się punktami.

Bramki: Iwanowski (90.) - P. Kołacz (50.)

Izolator: Kwaśny - Kopiec, Iwanowski Ż, Sierżęga Ż, Szpond (41. Kowal), Brocki, Skiba (46. Kuter), Cupryś Ż, Domin, Karwat Ż (75. Kawa), Płonka (57. Porada)

Stal: Witkowski - Podstolak Ż, Czopko, Paweł Mroziński Ż, P. Kołacz (67. Faka), K. Kołacz (87. Marynowski), Czarny, Bajorek Ż, Siedlaczek (62. Domański), Ryguła, Pruchnik (53. Korzępa)

W pozostałych meczach 14. kolejki:

Orlęta Łuków - Orzeł Przeworsk 4:1, Spartakus Szarowola - Avia Świdnik 2:1, Orlęta Radzyń Podlaski - Górnik II Łęczna 2:0, Karpaty Krosno - Łada Biłgoraj 2:0, Stal Kraśnik - Wisłoka Dębica 2:0.