Gilardino zdyskwalifikowany. Fiorentina podejrzewa spisek

Alberto Gilardino został zdyskwalifikowany za strzelenie gola ręką i nie zagra w niezwykle ważnym spotkaniu z Interem. Trener Fiorentiny podejrzewa, że kara dla piłkarza to efekt spisku przeciw klubowi. - Miałem wrażenie, że ktoś czeka tylko na to, żeby zaatakować Fiorentinę - mówi trener klubu Cesare Prandelli w wywiadzie dla ?La Gazzetta dello Sport?.

Celowo, czy przypadkowo? Zobacz gola ręką Gilardino na Z czuba.tv ?

Alberto Gilardino został zdyskwalifikowany na dwa mecze za świadome zagranie ręką, którego nie zauważył sędzia. Kara została potwierdzona i w meczach z Interem i Sieną Fiorentina będzie musiała poradzić sobie bez najlepszego snajpera. Trener Cesare Prandelli nie kryje rozgoryczenia i podejrzewa, że tak dotkliwa kara dla Gilardino tuż przed bardzo ważnym meczem z Interem to efekt spisku. - To był atak na Fiorentinę i na Gilardino. Wierzę w niego. Muszę zaakceptować tę decyzję, ale są inne rzeczy, którym nie mogę przyjąć do wiadomości.

Jakie? - pyta trenera Fiorentiny "La Gazzetta dello Sport"

- Okrucieństwo, z jakim zostali zaatakowani Gilardino i drużyna. Nie mam wątpliwości w to, że Alberto działał w dobrej wierze. Tymczasem ktoś poszedł dalej, pomieszał ten epizod z inicjatywą fair-play promowaną przez Fiorentinę. Jest w tym wszystkim wiele zazdrości. Albo, jeśli wolicie, złości.

W odwołaniu Fiorentina pokazała fotografię, na której widać, że w momencie zetknięcia z piłką Gilardino ma zamknięte oczy.

To była próba pokazania, że zagranie nie było celowe. To zdjęcie z "La Gazzetty". Nie było jednak przydatne, miałem wrażenie, że ktoś czeka tylko na to, żeby zaatakować Fiorentinę.

Co tracicie przez dyskwalifikację Gilardino?

Doskonałego strzelca i środkowego napastnika. Nie zdecydowałem jeszcze, kto go zastąpi: Pazzini czy Oswaldo. To zależy od taktyki. Pracujemy nad trzema wariantami taktycznymi na ten mecz.

Mourinho powiedział, że Fiorentina może zdobyć scudetto.

Inter jest z pewnością silniejszy. Ten mecz musi nam powiedzieć kim jesteśmy i dokąd możemy dojść.

Gilardino zdyskwalifikowany, ale problem sędziów pozostał ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej o: