Szpital w drużynie WMPD PUDiZ

Olsztyński WMPD PUDiZ zagra na wyjeździe z liderem pierwszoligowych rozgrywek Juvenią Kraków. Z pewnością nikt przed sezonem nie spodziewał się, że prym na najwyższym szczeblu będzie wieść zespół Smoków, jak popularnie mówi się na zawodników z grodu Kraka. Początek nie zapowiadał takiego sukcesu, bo najbliżsi przeciwnicy olsztynian przegrali znacząco z Lechią Gdańsk 9:44. Dlatego każdy miłośnik rugby ze zdumieniem przyjmował informacje o kolejnych wygranych Juvenii. Tym bardziej że ich rywalami były czołowe zespoły I ligi takie jak: Arka Gdynia, Budowlani Łódź czy Posnania Poznań.

Co do gości to trudno cokolwiek prorokować, bo WMPD PUDiZ jest najbardziej nieobliczalną ekipą w tym sezonie. Wystarczy wspomnieć, że potrafi przegrać z Czarnymi Pruszcz Gdański, by następnie odrobić straty punktowe z Poznaniem.

Szkoda tylko, że w ostatnim czasie Leszek Bors, szkoleniowiec zespołu ma prawdziwy ból głowy jeśli chodzi o kontuzje, które prześladują naszych rugbistów. - Wyjeżdżamy dzisiaj o godz. 16, ale naprawdę nie wiem, kto przyjdzie na zbiórkę - mówił w piątek Bors na dwie godziny przed wyjazdem.

Jak się później okazało, w domach musieli pozostać Grzegorz Kawecki, Daniel Karłowicz, Grzegorz Buczek oraz Grzegorz Buczek, którzy doznali urazów w ostatnim spotkaniu z Budowlanymi Łódź. Nie zapominajmy, że lista kontuzjowanych jest znacznie dłuższa.

Jedynym Litwinem, który zdecydował się wspierać swoich kolegów, będzie Donatas Streckis. Początek meczu na południu Polski w sobotę o godz. 13.

Spotkania 8. kolejki

Salwator Juvenia Kraków - WMPD-PUDiZ Olsztyn Arka Gdynia - Folc AZS-AWF Warszawa, Budowlani Łódź - Czarni Pruszcz Gdański, Lechia Gdańsk - Pogoń Siedlce, Posnania Poznań - Ogniwo Sopot

I liga

Copyright © Agora SA