III-ligowi siatkarze zaczynają sezon

W weekend zaczynają się rozgrywki podlaskiej III ligi siatkówki. Wystartuje w niej siedem zespołów, ale raczej żaden nie planuje awansu o klasę wyżej

W poprzednim sezonie rozgrywki wygrała drużyna Orion G2 Bielsk Podlaski przed Żubrem Białowieża. Oba zespoły wystąpiły później w barażach o wejście do II ligi, ale zmagania już zakończyły na pierwszej rundzie.

W rozpoczynających się rozgrywkach te dwa kluby także należą do faworytów rozgrywek, tym bardziej że dokonały wzmocnień. W klubie z Bielska Podlaskiego będzie grał środkowy Łukasz Babińczuk, znany z występów w Pronarze Hajnówka czy ostatnio w Ślepsku Augustów.

- Łukasz jest sporym wzmocnieniem, ale także mamy straty w kadrze - twierdzi Andrzej Sosna, trener Oriona. - Odeszło pięciu młodych chłopaków, którzy wyjechali na studia. Musieliśmy kadrę uzupełnić innymi wychowankami. Nasza siła jest porównywalna z ubiegłym rokiem i mamy podobne plany. Chcemy wygrać ligę, a w barażach dojść jak najdalej. Silne będą także ekipy Żubra Białowieża i Biebrzy Lipsk.

Wzmocnił się także zespół z Białowieży. Teraz trener Wojciech Gutowski będzie miał do dyspozycji Jerzego Janiela i Cezarego Szykułę, którzy swego czasu grali w II lidze w barwach klubu z Hajnówki.

- Ci zawodnicy wniosą do naszej drużyny doświadczenie, którego nam brakowało - mówi Gutowski.

Program pierwszej kolejki: Mikolo Sokółka - Orion G2 Bielsk Podlaski (niedziela, godz. 16.30 w sali przy ul. Mickiewicza), Oczko Białystok - Mlekpol Grajewo (niedziela, godz. 13 w hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca), Żubr Białowieża - Biebrza Lipsk (niedziela, godz. 15 w sali przy ul. Waszkiewicza). Pauzuje SUKSS Suwałki.