Gołota chce być większy

- Andrzej chce być w tym pojedynku większy, bo walczy z dużym facetem. Nie chce być przesuwany po ringu- mówi Sam Colona, trener Andrzeja Gołoty, który 7 listopada w chińskim Czengdu stanie naprzeciw prawie 2-metrowego i ważącego około 110 kilogramów Ray'a Austina.

Strona internetowa promująca walkę Gołota - Austin

Gołota przed ostatnią walką z Mike'em Mollo ważył 107,5 kg, teraz waży 112,5 i podobno nie będzie się już specjalne odchudzał.

Zapytany o szanse swojego podopiecznego w konfrontacji z Austinem Colonna odpowiada: - Był w ringu z kilkoma bardzo dobrymi zawodnikami. Wladimir Kliczko zastopował go w drugiej rundzie, ale gdyby Austin przetrwał te parę starć, mógłby dać Kliczko ciężką walkę. To dobry zawodnik. Oglądałem jego walki. To nie są żarty. To może być walka "50 na 50", w zależności od tego, kto pierwszy przedostanie się ze swoim ciosem.

Oficjalnie stawką pojedynku Gołota - Austin będzie mało znaczący pas WBC USNBC International, jednak wiadomo, że wygrana może dla Polaka oznaczać przepustkę do walki z potężnym czempionem federacji WBA- Rosjaninem Nikołajem Wałujewem.

Więcej o boksie na bokser.org

Wybierz sportowego VIP-a 2008!