Janusz Wójcik zatrzymany przez policję. Sprawa dotyczy korupcji

Janusz Wójcik, były selekcjoner reprezentacji Polski oraz eks-poseł Samoobrony został zatrzymany w środę w swoim warszawskim mieszkaniu. Wydarzenie ma związek z aferą korupcyjną w polskim futbolu. Wójcik jest przewożony do prokuratury we Wrocławiu na przesłuchanie

Zatrzymanie Janusza Wójcika - relacja na żywo ?

Złote myśli Janusza Wójcika ?

Wójcik został zatrzymany przed południem w swoim domu na warszawskim Ursynowie. W tej chwili jest przewożony do wrocławskiej prokuratury, która zadecydowała o ujęciu byłego selekcjonera. Wcześniej, o 7. rano w Poznaniu, policja zatrzymała także Krzysztofa Perka, obserwatora PZPN (prokuratura postawiła mu 10 zarzutów). To samo spotkało trzech działaczy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, którzy we wtorek wieczorem trafili do aresztu, doprowadzeni przez funkcjonariuszy CBA. Wszyscy wyszli w środę na wolność za poręczeniem majątkowym i prawdopodobnie to ich zeznania przyczyniły się do zatrzymania Janusza Wójcika .

Wójcik to jedna z czołowych, ale też bardzo kontrowersyjnych postaci w polskim futbolu. Wywalczył srebrny medal olimpijski z reprezentacją Polski do lat 23 w Barcelonie w 1992 r. W 1993 roku prowadził Legię Warszawa. W ostatniej kolejce w dziwnych okolicznościach jego zespół pokonał Wisłę Kraków 6:0 i tym samym zapewnił sobie tytuł mistrzowski, potem odebrany. Wszystkie wpadki Janusza W.

Wysoce postawieni działacze PZPN we wrocławskiej prokuraturze.

Zdzisławowi K., jednemu z kandydatów na stanowisko nowego prezesa PZPN, prokuratura postawiła w środę dwa zarzuty. Czy K. będzie mógł być prezesem PZPN - przeczytaj.

Jerzy Engel i jego związki z prokuraturą

Wiceprezes PZPN Jerzy Engel broni swojego syna, twierdząc, że nie ma on nic wspólnego z aferą korupcyjną. - Pan Engel opowiada dziwne rzeczy - ripostuje mu prokurator Edward Zalewski. O co chodzi w sporze Engela z Zalewskim? .

O zatrzymaniu byłego trenera piszą na blogach dziennikarze "Gazety Wyborczej" i Sport.pl.

Przemysław Iwańczyk zauważa, że przypadek Wójcika zaskakuje go tak, jak to, że po zimie przychodzi wiosna - czytaj tutaj ?

Z kolei Rafał Stec przypomina, z czego przede wszystkim słynął Janusz Wójcik... - zobacz tu ?

Wołowski: To dobra wiadomość dla polskich kibiców

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.