Juventus podnosi się z kolan. Zwycięstwo z Realem odmieni drużynę?

Włoskie media są zachwycone zwycięstwem Juventusu Turyn nad Realem Madryt. Zespół Claudio Ranieriego grał ostatnio bardzo słabo, ale w Lidze Mistrzów zaprezentował się świetnie. - To zwycięstwo to wielki krok w przyszłość - mówi strzelec bramki dla Juve Alessandro Del Piero.

Liga Mistrzów: Saganowski strzelił, Boruc puścił trzy - wyniki ?

Po serii niepowodzeń, które Juventus ma już za sobą znów przyszedł czas na zwycięstwa. Real Madryt został pokonany 2:1. Lider "Starej Damy" Alessandro Del Piero nie krył radości. - Mam nadzieję, że ten mecz będzie miał ogromne znaczenie. To wielki krok w przyszłość. Teraz czekają nas kolejne ciężkie spotkania.

Świetny mecz i gol Del Piero to specjalna dedykacja dla synka Tobiasa. Po meczu podekscytowany piłkarz nie mógł się doczekać powrotu do domu. - Mój synek urodził się rok temu, chcę świętować to wydarzenie razem z nim. Jeśli będzie spał jak wrócę do domu, obudzę go - mówił.

Także twarz trenera Ranieriego rozjaśnił uśmiech. - Chłopcy wierzą w trenera, nawet w trudnych momentach. Wiem, że cały zespół jest blisko mnie, razem możemy wyjść z tej sytuacji. Tego wieczoru mieliśmy szczęście, którego zabrakło nam wcześniej - mówił Ranieri, który mocno oberwał od włoskich mediów za ostatnie wyniki Juventusie w Serie A.

Real Madryt miał szansę na korzystny wynik, ale obudził się zbyt późno. - Szkoda, ponieważ na początku meczu byliśmy rzeczywiście niebezpieczni - mówi trener "Królewskich" Bernd Schuster. - Niestety byliśmy już przytłoczeni dwiema bramkami i nie zdołaliśmy się podnieść. Juventus nas nie zaskoczył, to my popełniliśmy błąd na samym wstępie. W lidze hiszpańskiej rozpoczynamy bardzo mocno i nie pozwalamy rywalom na nic. Tu stało się inaczej, zrobiliśmy wszystko to, czego nie powinniśmy zrobić. Sytuacja się skomplikowała - kończy trener.

Jak specjaliści z Milanu postawili na nogi ronaldinho? 

Wybierz Sportowe Przeżycie 2008!

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved.

Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it

Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej o: