Kadeci blisko ósemki

W Jastrzębiu rozegrano I Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Kadetów i Kadetek w tenisie stołowym. Dwoje reprezentantów lubelskiego Sygnału znalazło się w czołowej dwunastce zawodów.

Najwyżej rozstawiony był Konrad Kulpa. W potyczkach grupowych lublinianin uplasował się na trzeciej pozycji i zakwalifikował się do dalszych gier. W walce o ósemkę Kulpa nie sprostał Kamilowi Puchalskiemu (MOKS Słoneczny Stok Białystok), ale potem pokonał Kamila Kiljanka z KTS Koszalin 4:2 i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 9-12.

Na takiej samej pozycji ukończyła zawody jego koleżanka klubowa Sylwia Pawlak. Ona z kolei w grze o awans do ćwierćfinału uległa Jessice Andraczek (Victoria Chróścice) 1:4, a w pojedynku o lokaty w przedziale 9-12 wygrała z Martyną Dziadkowiec (LUKS Chełmno) 4:2. W imprezie startowała jeszcze jedna zawodniczka Sygnału - Natalia Cięszczyk, która ukończyła zawody na pozycjach 17-20. Podobnie zresztą jak Paweł Rozwadowski z Roztocza Szczebrzeszyn. Wszyscy ci zawodnicy uzyskali prawo gry w II OTK bez konieczności startu w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym.

Wyniki - kadetki: 1. Olga Szymańska (GLKS Nadarzyn), 2. Roksana Szulc (GUKS STS Gorzkowice), 3. Sandra Wabik (GLKS Nadarzyn), 4. Kinga Jabłońska (UKS TS Ósemka Białystok), 9-12. Sylwia Pawlak, 17-20. Natalia Cięszczyk (obie Sygnał); kadeci: 1. Tomasz Rakowski (ZKS Drzonków), 2. Michał Bańkosz (KU AZS AE Wrocław), 3. Mateusz Dzikowski (LUKS Chełmno), 4. Dariusz Burger (Granit Strzelin), 9-12. Konrad Kulpa (Sygnał), 17-20. Paweł Rozwadowski (Roztocze).