Czołówka ucieka rzeszowskiej Stali

Trzecioligowi piłkarze Stali Kwarcsystem Rzeszów przegrali na własnym boisku z Avią Świdnik 2:3 i mają już sześć punktów straty do liderującej Resovii, która zremisowała 1:1 z Karpatami w Krośnie.

Stalowcy nie wygrali już trzeciego meczu z rzędu i powoli tracą dystans do czołówki ligi. W sobotę przez cały mecz gonili wynik, bowiem to świdniczanie aż trzy razy obejmowali prowadzenie. Po raz pierwszy uczynili to w 26. minucie po strzale Krzysztofa Bonieckiego. Tuż przed przerwą wyrównał Emanuel Udoudo i wydawało się, że bramka do szatni pozytywnie nastroi miejscowych. Nic z tego, bo kilkadziesiąt sekund później stalowcy stracili kolejnego gola. Udoudo co prawda znowu wyrównał w 49. minucie, ale Avia w 81. minucie zadała decydujące trafienie.

Bramki: Udoudo (44., 49.) - Boniecki (26.), Rusiecki (45.), Kleszcz (81.-k.)

Stal: Nalepa - Solecki Ż, Duda, Ukonu Mba, Kocur (60. Gryboś), Majda Ż (77. Sikorski), Kloc (46. Szwed), Reiman (46. D. Jędryas), Wójcik, M. Jędryas, Udoudo.

Avia: Kurzępa - Pielach, Kleszcz, Paluszek, Kubiak, Kamiński, Popajewski, Gralewski (90. Grzegorczyk), Rusiecki, Boniecki (90. Onkiewicz), Pranagal Ż.

Resovia w Krośnie podzieliła się punktami z Karpatami, które prowadzi doskonale znany w Rzeszowie trener Maciej Huzarski, a w barwach których aż roi się od byłych resoviaków. Mecz nie był porywający, ale więcej z gry mieli resoviacy. Oni też objęli prowadzenie, gdy po rzucie wolnym Kamila Walaszczyka piłka przeleciała przez gąszcz piłkarzy w polu karnym i wpadła do bramki. Miejscowi wyrównali zaraz po przerwie za sprawą Bartłomieja Buczka.

Trzy punkty były blisko rzeszowian pod koniec meczu, jednak Andrzej Danielak z pięciu metrów nie trafił do pustej bramki.

Bramki: Buczek (47.) - Walaszczyk (38.)

Karpaty: Korbecki - Śliwiński, Gonet, Zych, Gąsiorek, Ochmański (46. Zima), Jurczak, Przybyła Ż, Buczek (88. Macnar), Biliński (90. Ruszała), Bogacz Ż (80. Ziobro)

Resovia: Pietryka - Pydych Ż, Kozubek, Kusiak, Oślizło (60. Szkolnik), Piątkowski, Fryc, Walaszczyk, Pałkus (71. Grabowski), Wiktor (65. Korab), Danielak Ż.

Piłkarze Izolatora Boguchwała stracili na własnym boisku dwa punkty, remisując z niezbyt mocną Tomasovią 1:1. Gospodarze przeważali przez cały mecz i prowadzili od 33. minuty. Błąd boguchwalan w końcówce meczu spowodował jednak, że zespoły podzieliły się punktami.

Bramki: Brocki (33.) - Ciećko (82.)

Izolator: Kwaśny - Kopiec, Iwanowski, Woźniak, Szpond, Brocki (81. Kawa Ż), Skiba, Kuter (61. Cupryś), Domin, Płonka (73. Porada), Karwat

Tomasovia: Bartoszyk - Banaś, Baran (90. Kusiak), Sioma, Joniec, Ł. Chwała, Stefanik (39. Kasperek), Wójcik (64. Myszkowski Ż), Ciećko, Zatorski, Głaz (80. Raczkiewicz Ż)

W pozostałych meczach 12. kolejki:

Unia Nowa Sarzyna - Stal Kraśnik 3:0, Wisłoka Dębica - Orzeł Przeworsk 0:0, Orlęta Łuków - Górnik II Łęczna 1:1, Spartakus Szarowola - Łada Biłgoraj 3:1, Orlęta Radzyń Podlaski - Stal Mielec 0:0.