Tenis stołowy. AZS AJD lepszy w akademickich derbach

Dobrze zaprezentowały się zawodniczki AZS-u AJD Częstochowa. W pojedynku z wymagającą drużyną z Wrocławia zdobyły komplet punktów

Klasą dla siebie była Chinka Wang Qian, która bez straty seta odprawiła reprezentantkę Polski Darię Łuczakowską, a później, po emocjonującym pojedynku, wygrała ze swoją rodaczką Li Qiangi. Ten mecz był prawdziwą ozdobą piątkowego spotkania. Wang Qian przegrywała już 1:2, jednak doprowadziła do remisu. Piątego seta wygrała po przewagach.

Trzeci punkt zdobyła powracająca do formy Weronika Walna.

AZS AJD Częstochowa - AZS UE Wrocław 3:1

Partia po partii: Wang Qian - Daria Łuczakowska 3:0 (11:5, 11:7, 11:3); Agata Pastor - Li Qiangi 1:3 (11:7, 6:11, 4:11, 8:11); Weronika Walna - Anna Żak 3:0 (11:7, 12:10, 11:8); Wang Qian - Li Qiangi 3:2 (9:11, 11:6, 8:11, 11:8, 12:10)

Pozostałe wyniki: GKS Gorzovia - KTS Tarnobrzeg 0:3, MKSTS Polkowice - SKTS Sochaczew 1:3, LUKS Stawiguda - Bronowianka Kraków 0:3, Rafaello Kazimierza - Start Nadarzyn 1:3.

W tabeli prowadzi KTS Tarnobrzeg przed SKTS-em Sochaczew, Startem Nadarzyn i AZS-em AJD Częstochowa. Wszystkie drużyny mają sześć punktów.