Porażka na własne życzenie

Piłkarze ręczni AZS Politechniki Radomskiej pozostają nadal bez zwycięstwa we własnej hali. Podopieczni Romana Trzmiela zremisowali z Gwardią Opole, tracąc bramkę z rzutu karnego w ostatniej sekundzie meczu.

Radomianie rozpoczęli spotkanie niezwykle zmotywowani. Dobra gra w obronie i skutecznie wykańczane akcje będącego w dobrej dyspozycji tego dnia Macieja Sieczkowskiego dały prowadzenie 4:2. Po kilku minutach losy odwróciły się na korzyść gości, którzy zdobyli trzy bramki z rzędu, nie tracąc żadnej. Ostatecznie na przerwę kończącą pierwszą część spotkania akademicy schodzili, przegrywając 13:14.

Druga odsłona należała do naszych zawodników, którzy szybko odrobili straty. Dwie minuty przed końcem radomianie mieli wypracowaną trzybramkową przewagę i w tym momencie o czas poprosił szkoleniowiec gości. Tego, co zdarzyło się w końcowych fragmentach spotkania, nie spodziewali się chyba najwięksi pesymiści. Dwie szybko stracone bramki wprowadziły nerwowość w szeregach naszego zespołu. Praktycznie równo z syreną kończącą spotkanie czerwonym kartonikiem ukarany został Paweł Sieczka za faul na pograniczu pola karnego. Rzut karny egzekwowany po upływie regulaminowego czasu skutecznie wykorzystał Marcin Śmieszek, zapewniając tym samym remis drużynie z Opola.

AZS Politechnika Radomska - Gwardia Opole 25:25 (13:14).

AZS: Kuczyński, Drabik - Sieczkowski 9, Mroczek 5, Przykuta 4, Kalita 3, Świeca 2, Guzik 1, Cupryś 1 oraz Dąbrowski, Sieczka.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: ASPR Zawadzkie - Unia Tarnów 40:30, Wisła Sandomierz - AZS AWF Biała Podlaska 33:29, MTS Chrzanów - Żagiew Dzierżoniów 31:26, NMC Powen Zabrze - Olimpia Piekary Śląskie 29:21, KSSPR Końskie - CHKS Łódź 39:26.