Siatkarze z Hajnówki zagrają w Bielsku Białej

Niepokonani po trzech kolejkach i prowadzący w tabeli I ligi siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka zmierzą się na wyjeździe z czwartym w rozgrywkach BBTS-em Bielsko Biała

Najbardziej znany w kadrze klubu z Bielska Białej jest trener Grzegorz Wagner, syn słynnego Huberta. Ma on do dyspozycji w większości bardzo młodych siatkarzy. Ze starszych zawodników w składzie BBTS-u jest tylko 29-letni przyjmujący Michał Jaszewski.

Przed tym sezonem do klubu dołączyło czterech nowych graczy.

- Doszli do nas rozgrywający Grzegorz Pająk z I-ligowego Orła Międzyrzecze, a także Bartłomiej Jajszczak, Paweł Mikołajczak i Jan Król, którzy grali w II lidze - wylicza Wagner. - Zostało ośmiu zawodników, którzy grają już ze sobą od dwóch lat i na początku rozgrywek radzimy sobie całkiem nieźle. W porównaniu do poprzedniego sezonu mam trochę mocniejszą ekipę, ale na razie więcej niż o utrzymanie raczej grać nie możemy.

BBTS zaczął sezon od dwóch wygranych, a porażkę zaliczył w ostatniej kolejce ulegając na wyjeździe 2:3 wiceliderowi, MOS-owi Będzin.

- Są młodzi, ale mają dobre warunki fizyczne i jak widać po wynikach radzą sobie w tej lidze - dodaje Paweł Blomberg, trener Pronaru Parkiet.

- To, że zespół z Hajnówki prowadzi w rozgrywkach, dla mnie nie jest niespodzianką - uważa Wagner. - Wygrali w cuglach II ligę, a jeszcze się wzmocnili.

W środę hajnowianie, grając rezerwowym składem, po porażce 1:3 we własnej hali odpadli z rozgrywek Pucharu Polski.

- Dobrze w tym meczu zaprezentowali się Piotr Niemiec i Artur Żylinski, a i do pozostałych także nie mam większych pretensji - ocenia Blomberg. - Ci zawodnicy pokazali, że można na nich liczyć, ale najprawdopodobniej wyjdziemy szóstką taką, jak dotychczas w lidze.

Natomiast siatkarze z Bielska Białej po pokonaniu u siebie 3:0 Orła Międzyrzecze awansowali do czwartej rundy tych rozgrywek.

- Jeżeli odpadlibyśmy z pucharu, to nie byłoby tragedii, ale udało się awansować - mówi Wagner. - Mam wyrównaną kadrę 12 zawodników i jeżeli jest okazja do grania, to wykorzystujemy ją.