Startuje Gedania Żukowo

Wyjazdowym meczem z MKS Dąbrowa Górnicza siatkarki Gedanii Żukowo zainaugurują nowy sezon PlusLigi.

Przenosiny do Żukowa, utrata sponsora tytularnego oraz skład złożony niemal w całości z juniorek (aż dziwięć wychowanek!) - tak prezentuje się na starcie sezonu Gedania.

- Systematycznie zamierzamy rozwijać zespół. W ostatnich latach odnosiliśmy sukcesy w rozgrywkach kadetek i juniorek. Teraz te zawodniczki weszły do ekipy seniorskiej i kwestią czasu jest, kiedy i tutaj przyjdą sukcesy. Chcemy grać w Żukowie o jak najwyższe cele z europejskimi pucharami włącznie - podkreślał prezes Gedanii Zdzisław Stankiewicz.

Optymizm prezesa jeszcze na ten sezon nie jest odbiciem prognoz ekspertów, którzy typują jego zespół do walki o utrzymanie. Spotkanie w Dąbrowie Górniczej będzie pierwszym sprawdzianem dla młodej drużyny Gedanii. Bo przecież gdzie w tym sezonie siatkarki z Żukowa mają walczyć o zwycięstwa na wyjeździe jak nie z MKS. W sobotę w składzie Gedanii nie zobaczymy Ukrainki Jany Sawoczkiny, która nie dostała jeszcze certyfikatu uprawniającego do występów w PlusLidze. Także każdy wygrany set może być wielkim sukcesem żukowianek.

Gedania Żukowo: 1. Maja Tokarska (środkowa), 2. Karolina Czaja (środkowa), 3. Martyna Szynkowska (rozgrywająca), 4. Katarzyna Wellna (atakująca), 5. Małgorzata Łysiak (środkowa), 6. Natalia Nuszel (przyjmująca), 8. Aleksandra Pasznik (rozgrywająca), 9. Elżbieta Skowrońska (przyjmująca), 10. Aleksandra Szymańska (środkowa), 11. Paula Liedtke (przyjmująca), 12. Daria Bąkowska (libero), 14. Tamara Kaliszuk (atakująca), 15. Natalia Ziemcowa (Ukraina, środkowa), 16. Agata Durajczyk (libero), 18. Paulina Szpak (rozgrywająca), - Jana Sawoczkina (Ukraina, rozgrywająca). Trener: Grzegorz Wróbel.