Gwiazdy Motocrossu w katowickim Spodku

Już w piątek, w katowickim Spodku będziemy świadkami pierwszej polskiej edycji "Masters Of Dirt". Hala zostanie opanowana przez mistrzów Freestyle Motocrossu z całego świata.

Masters Of Dirt to nie tylko spektakularne ewolucje motocyklowe w powietrzu. Show tworzą również: europejska czołówka na rowerach BMX, muzyka miksowana na żywo przez DJ'a, występy angielskiej grupy Fuel Girls i dwa wydarzenia nigdy do tej pory niewidziane w Polsce.

Zawody potrwają 2 dni (17 i 18 października). Bilety można jeszcze kupić w kasach Spodka. Wszyscy zawodnicy potwierdzili swoją obecność i zdecydowana większość z nich dojechała już do Katowic. Masters Of Dirt - Spodek zostanie opanowany przez mistrzów Freestyle Motocrossu z całego świata.

W zawodach wystąpią m.in. Ronnie Renner (rekordzista świata w skoku wzwyż, zwycięzca tej konkurencji podczas zawodów na Stadionie X-Lecia), Matt Buyten (siedmiokrotny medalista igrzysk X-Games), Busty Wolter (legenda europejskiego Freestyle Motocrossu), Kota Kogimura (japończyk z powodzeniem walczący w Mistrzostwach Świata), Alistair Sayer (prosto z Botswany) i oczywiście nasz Bartek Ogłaza.

Na specjalnie zbudowanym torze zaprezentuje się również siedmiu zawodników, którzy swoimi rowerami BMX i MTB będą wywijali nie mniej sprawnie, co ich koledzy na motocyklach. Zobaczymy m.in. najtrudniejsze triki: salto w przód czy Backflip Double Tailwhip. Do rozpędu posłuży platforma o wysokości drugiego piętra bloku mieszkalnego.

Dziś zakończono układanie toru. Zużyto do jego wykonania 2 tysiące ton mieszanki gliniasto -piaszczystej. Wydobyto ją z kopalni "Jarub" pod Jaworznem. Tor układano 3 dni. Doprowadzenie Spodka do "normalności" i posprzątanie po imprezie potrwa 2 dni. Sprzątać będzie zaledwie 15 osób wyposażonych w specjalny sprzęt.

Lista startowa:

Ronnie Renner (USA),

Bartek Ogłaza (Polska),

Busty Wolter (Niemcy)

Kai Haase (Niemcy)

Remi Bizouard (Francja)

Massimo Bianconcini (Włochy)

Kota Kugimura (Japonia)

Gabriel Villegas (Chile)

Alastair Sayer (Botswana)

Luke Smith (Wielka Brytania)

ORAZ:

-Jon Guetter - quad (Australia)

-Travis Hart (USA) i Tomas Batra (Czechy) mini bike

Patronem medialnym zawodów "Masters Of Dirt" w Katowicach jest m.in. Gazeta Wyborcza. Relację z imprezy pokaże Polsat Sport i TV 4.