Kosmiczny wyścig w Abu Dhabi, czyli tor który wjedzie w hotel

Nocne Grand Prix Singapuru zachwyciło wszystkich, ale już niedługo fanów Formuły 1 czeka jeszcze bardziej efektowne widowisko. W Abu Dhabi powstaje super nowoczesny tor, na którym za nieco ponad rok odbędzie się pierwszy wyścig. - Pewne idee wydadzą wam się dziwne, ale zapewniam was, że kiedy wszystko będzie gotowe będziecie zachwyceni - zapowiada szef projektu.

Rewolucja w Formule 1: Krótsze wyścigi i zakaz tankowania ?

Nowa era Formuły 1 rozpocznie się 15 listopada 2009 wraz z pierwszym GP Abu Dhabi. Jego Ekscelencja Khaldoon Khalifa Al Mubarak, szef Motorsports Management w Emiratach zapowiada wielkie widowisko. - Pewne idee wydadzą wam się dziwne, ale zapewniam was, że kiedy wszystko będzie gotowe będziecie zachwyceni. Każda część planu będzie miała odmienną scenografię - mówi.

Al Mubarak chce wybudować najbardziej zaawansowany pod względem technicznym obiekt na świecie. Na miejsce, gdzie powstać ma nowy tor wybrano wyspę Yas, jedną z 200 wchodzących w skład Abu Dhabi. To ta sama wyspa, na której powstaje pierwszy park Ferrari.

Przepis jest prosty: 2 500 hektarów piasku i pieniądze (nie wiadomo ile). Jednak na wyspie powstanie nie tylko tor. Arabowie zatroszczą się o inne atrakcje dla kibiców F1. W planach są: wspomniany park Ferrari, park wodny, pola golfowe, centra handlowe, laguny, hotele, plaże i apartamenty.

Nazwa tego kosmicznego obiektu to Yas Marina Circuit. Tor będzie miał długość 5.555 metrów, z 21 zakrętami (12 na lewą stronę i 9 na prawą).

Najbardziej zaskakującym dla publiczności elementem będzie jednak wybudowany na trasie wyścigu hotel, przez który przejeżdżać będą bolidy.

Kubica: W Chinach miałem pecha trzeba to zmienić ?

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved.

Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it

Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.