Jakub Błaszczykowski coraz droższy

PRZEGLĄD PRASY. Ile wart jest Jakub Błaszczykowski? Według Liverpoolu - nawet 8 milionów euro. Według Borussi Dortmund około dwukrotnie więcej. A przecież nieco ponad trzy lata temu, Wisła zapłaciła za niego raptem 20 tysięcy euro - czytamy w dzisiejszym "Przeglądzie Sportowym".

Błaszczykowski: Wujek Jurek na pewno wbije mi szpileczkę ?

Cena najlepszego polskiego piłkarza rośnie w oszałamiającym tempie. Jeszcze trzy lata temu w kolejnych klubach wahano się czy warto wyłożyć na niego kilkadziesiąt tysięcy złotych..

A teraz? Ostatnio działacze Liverpoolu oficjalnie potwierdzili, że chcą sprowadzić Błaszczykowskiego. Do niemieckiego klubu nie trafiła jednak żadna oficjalna oferta. - Anglicy nie kontaktowali się z nami w sprawie Kuby. Nie odebraliśmy żadnego telefonu ani faksu - mówi menedżer Borussi, Michael Zorc. - Jeśli faktycznie chcą nam zaproponować pięć milionów funtów, spotkają się z odmową. Do rozmów możemy przystąpić, jeśli otrzymamy propozycję wartą 10-12 mln euro. Ale i wtedy uczynimy to niechętnie, bo nie chcemy sprzedawać Kuby. Borussia znów ma być czołową niemiecką drużyną i Kuba ma nam w tym pomóc - dodaje.

Leo Beenhakker: Nie mamy syndromu drugiego meczu ?

Więcej o: