Tomasz Kuszczak będzie miał nowego rywala w Manchesterze?

Być może od przyszłego sezonu Tomasz Kuszczak będzie miał nowego rywala w Manchesterze United. ?Czerwone Diabły? są zainteresowane 19-letnim bramkarzem Realu Valladolid Sergio Asenjo, który w Hiszpanii uchodzi za następcę Ikera Casillasa.

Jak daleko Błaszczykowskiemu do Liverpoolu? 

Pierwszy bramkarz Manchesteru Edwin Van der Sar w czerwcu zakończy karierę i wydawało się, że jego następcą zostanie ktoś z dwójki Tomasz Kuszczak - Ben Foster. Polak niedawno przedłużył kontrakt do 2012 roku. Kiedy wchodził do bramki w miejsce Holendra raczej nie zawodził. Z kolei Foster jest bardzo chwalony przez Alexa Fergusona, który widzi w nim przyszłość reprezentacji Anglii.

Tymczasem, jak pisze hiszpańska prasa, Manchester chce ściągnąć 19-letniego Sergio Asenjo z Realu Valladolid. Młody Hiszpan uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych bramkarzy i w swoim kraju typowany jest na następcę Ikera Casillasa. W pierwszym składzie Realu Valladolid zadebiutował w wieku 18 lat, w meczu z Valencią. Zachował czyste konto, a jego zespół wygrał 2:0. W pierwszych pięciu meczach w Primera Division puścił tylko jednego gola. Do tej pory rozegrał 30 meczów w Primera Division. Jest najmłodszym bramkarzem w lidze.

Po dobrych występach na Asenjo uwagę zwróciły silniejsze kluby. Młody bramkarz prawdopodobnie niedługo zmieni barwy klubowe, tym bardziej, że w kontrakcie ma zapisaną klauzulę odejścia w wysokości 6 mln euro. Dla silnych europejskich klubów to niewielka suma.

Czy jednak Asenjo trafi do Manchesteru? Alex Ferguson często powtarzał, że chciałby mieć w klubie trzech dobrych bramkarzy, a młody Hiszpan zbiera w Primera Division świetne recenzje. Chce przejść do lepszego klubu, ale tylko do takiego, w którym będzie mógł regularnie grać. - Asenjo nie przejdzie klubu, gdzie będzie tylko rezerwowym. To zahamowałoby jego rozwój - mówił Zoran Veckic, agent piłkarza.

Jerzy Dudek o Borucu, meczu z Czachami i decyzji Beenhakkera ?