Piłka nożna. Victoria i Zieloni na czele

To była udana kolejka dla częstochowskich czwartoligowców. Victoria i Włodar przywiozły zwycięstwa z wyjazdów.

Piłkarze Victorii razem z Zielonymi Żarki zajmują dwa czołowe miejsca w tabeli. Wykorzystali m.in. porażkę Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza, który przed sobotnią kolejką miał tyle samo punktów co Victoria i Zieloni. - Do dobrej ostatnio gry tym razem doszła skuteczność i stąd pięć strzelonych bramek - mówi trener Kuczera.

Źródło Kromołów 1 (0)

Victoria Częstochowa 5 (1)

Bramki: 0:1 T. Stefański (40.), 0:2 Piwiński (50.), 1:2 Żelazny (60.), 1:3 Piwiński (65.), 1:4 T. Stefanski (81.), 1:5 Ścisłowski (86.).

Victoria: Łukiewicz - Zamorowski, Ł. Stefański, Załucki (80. Palacz), Zgrzebny, Kuziorowicz, Piwiński, Psonka (70. Dobosz), Kotas (46. Ścisłowski), R. Stefański, T. Stefański (85. Minkina).

- To był mecz o sześć punktów - ocenia trener Włodara Jacek Maciński spotkanie z ŁTS-em Łabędy. - Od początku przejęliśmy inicjatywę, a gospodarze tylko naszej nieskuteczności mogą zawdzięczać, że w pierwszej połowie nie stracili bramki.

ŁTS Łabędy 0

Włodar Częstochowa 2 (0)

Bramki: 0:1 Kurpios (68.), 0:2 Kyzioł (77.).

Włodar: Kapral - D. Wiśniowski, Gębicz, Sneka (57. Dynus), Susek, M. Kowalski, B. Kowalski (57. Bajdak), Andrzejewski, Krzyczmanik (57. Kurpios), Kyzioł, A. Wiśniowski (70. Malinowski).

Zieloni zdecydowanie pokonali MKS Myszków. - I w pierwszej, i w drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg spotkania - mówi trener Zielonych Janusz Kościelny.

Zieloni Żarki 4 (2)

MKS Myszków 0

Bramki: 1:0 Zachara (20.), 2:0 Wiklak (44.), 3:0 Cupiał (72.), 4:0 Piech (87.).

Zieloni: Poturalski - Cichor (78. Marcińczyk), Nalepa (74. Malczewski), Cupiał, Sobota (63. A. Lamch), Kubik, Piech, Hampf, Wiklak, Zachara (80. Gocyła), Przybyłka.

MKS: Stańczyk - Jarosz, Krawczyk, S. Gruszka (73. Kozłowski), Fajer (64. Bojda), Błaszczyk, Gajecki, Szyja, Leszczyński (86. Hartwich), Sołtysik, Rajca.

Kolejny punkt w IV lidze zdobyła Unia Rędziny.

Unia Rędziny 2 (1)

Slavia Ruda Śląska 2 (1)

Bramki: 0:1 Met (10.), 1:1 Pidzik (39.), 1:2 Dykta (52.), 2:2 Operacz (59.).

Unia: Cyruliński - Król, M. Pitner, Kijak (77. Ociepa), Wąsek (30. Derda), Staniec, Operacz, Wolko (80. Klimas), Pidzik, Komorowski, Palacz (46. Nawizowski).

Olimpia Truskolasy aż 2:6 przegrała z Sarmacją. Straty niwelowali w 81. Marcin Zalewski i w 90 minucie Rafał Berdys.

Olimpia Truskolasy 2 (0)

Sarmacja Będzin 6 (3)

Olimpia: Politański - Konieczko, G. Krawczyk, P. Ogłaza (70. Kołodziejczyk), Lechowski, M. krawczyk (7. Błaszczykowski), S. Ogłaza, Ł. Krawczyk, Kubacki (60. Brzęczek), Świtała (56. Berdys), Zalewski.

Inne mecze: Zagłębiak Dąbrowa Górnicza - Górnik Mysłowice 1:2, Górnik Wesoła - Victoria Jaworzno 2:1, Wyzwolenie Chorzów - Górnik Katowice 1:2. ak

Piłkarze trzecioligowego Orła Babienica pokonali jedną bramką LZS Zdzieszowice. W końcówce gospodarze mogli podwyższyć na 2:0, ale Daniel Wojtasz z karnego trafił w poprzeczkę. Orzeł po 10 kolejkach ma 18 punktów i zajmuje piąte miejsce w tabeli. Orzeł Babienica 1 (0)