Oceny Polaków: Błaszczykowski jak Cristiano Ronaldo

Michał Szadkowski ocenia prosto ze Stadionu Śląskiego. Oceny w skali 1-6

Wspaniałe gole i świetny mecz - relacja ?

Artur Boruc 4

Leo Beenhakker postawił na bramkarza Celticu, choć zastępujący go w meczach ze Słowenią i San Marino Łukasz Fabiański nie popełnił błędu. Boruc zagrał jak zwykle, przynajmniej trzy razy ratował drużynę, pytanie, czy lepiej nie mógł zachować się przy golu Fenina

Marcin Wasilewski 4

Na początku spotkania słabo rozumiał się z Błaszczykowskim, ale z każdą minutą radził sobie lepiej. W drugiej połowie mógł nawet strzeli gola, ale piłkę po jego uderzeniu Petr Czech przerzucił nad bramką.

Michał Żewłakow 3

W pierwszej połowie pracował na dwa etaty, oprócz środka obrony musiał też naprawiać błędy Wawrzyniaka. Wszystkich nie zdołał, a pod koniec meczu popełnił własny, nie upilnował Fenina i ten strzelił gola dla Czech.

Dariusz Dudka 3+

Nie miał tak efektownego powrotu jak Boruc, ale wielkich błędów nie popełnił. Jeśli Murawski będzie się dobrze spisywał w pomocy, Dudka na stałe wróci do obrony.

Jakub Wawrzyniak 2

Czesi szybko się zorientowali, że słabszego gracza w polskiej defensywie nie ma. Atakowali więc jego prawą stroną boiska, po nich stwarzali najgroźniejsze sytuacje. W jednej pomógł im sam Wawrzyniak, przedłużając podanie Rozehnala. Ale mimo to obrońca Legii mógł zostać bohaterem. Gdy stanął przed Cechem strzelił ponad bramką.

Beenhakker o Kubie

Jakub Błaszczykowski 6

Zaczął fatalnie. Po jego stracie Czesi mieli świetną sytuację. Później w głupi sposób zgubił piłkę pod polem karnym rywala. Ale w 27 minucie zagrał fantastycznie. Minął kilku rywali i podał do Brożka, który strzelił gola. W drugiej połowie po podaniu Rogera sam zdobył bramkę. Udowodnił, że Leo Beenhakker nie przesadza mówiąc, że pomocnik Borussi jest dla jego drużyny wart tyle co Cristiano Ronaldo dla Manchesteru United.

Dudek o meczu i Błaszczykowskim

Rafał Murawski 5

Coraz bliżej mu do "international level", wymaganego przez Beenhkkera. Miesiąc temu ze Słowenią nie potrafił podać piłki do przodu, często ją tracił. W sobotę walczył do upadłego, odbierał i był bardzo przydatny w ofensywie. W drugiej połowie zagrał nawet do Rogera piętą.

Mariusz Lewandowski 3+

Nie popełnił błędu, w dwóch akcjach dokładnie podawał na skrzydło, wspomagał też kolegów z defensywy.

Ebi Smolarek 4 +

W poprzednich eliminacjach strzelał, teraz ma harować na lewym skrzydle. Udało mu się kilka dryblingów, ale dobrych szans po jego akcjach koledzy nie mieli. Głownie dlatego, że skrzydłowy Boltonu zagrywał niedokładnie.

Roger 4+

Techniki, umiejętności przyjęcia i rozegrania piłki nie sposób mu odmówić. Ale w sobotę jego zagrania długo były nieefektywne. W dodatku często tracił piłkę, nie wiedzieć czemu próbował ją zagrywać nad głowami czeskich obrońców. Na początku drugiej połowy, zagrał jednak magicznie, Błaszczykowskiemu pozostało tylko pokonać bramkarza Czechów.

Roger o meczu i Kubie

Paweł Brożek 4+

Według Leo eliminacje mundialu mają być czasem napastnika Wisły. Długo wydawało się, że Holender się pośpieszył, bo mecz z Czechami Brożek zaczął słabo. Przegrywał pojedynki główkowe, w irytujący sposób tracił piłkę. Ale gdy dostał świetne podanie od Błaszczykowskiego strzelił gola. Dojrzał, bo jeszcze kilka miesięcy temu do zdobycia bramki potrzebował kilku szans.

Nie zgadzasz się? Lepiej znasz się na sporcie? Sam oceń naszych na Blogsport.pl!?

Rezerwowi

Jacek Krzynówek 3+

Zmienił kontuzjowanego Wawrzyniaka i nagle Czesi przestali atakować prawą stroną. Krzynówka nie było widać na boisku. Gdyby grał na swojej pozycji lewoskrzydłowego byłaby to wada. Na obronie im mniej go widać, tym lepiej.

Robert Lewandowski i Tomasz Jodłowiec grali zbyt krótko, by go ocenić

Wróciła magia Leo - komentuje Michał Pol ?

Młodzi Beenhakkera stawiają kadrę na głowie - zauważa Rafał Stec ?

Zobacz bramki z meczu na Zczuba.tv  ?