Szczecinianie w czołówce. W Chinach

NARCIARSTWO WODNE. Reprezentacja Polski wzięła udział w 2. Akademickich Mistrzostw Świata w Narciarstwie Wodnym. Dobrze wypadli szczecińscy akademicy.

W oddalonym o 120 km od Pekinu Tianjin, na specjalnie przygotowanym akwenie sportów wodnych Dongli Lake rozegrano wszystkie konkurencje klasycznych nart wodnych: Slalom, Jazdę Figurową i Skoki. Tomasz Bernatowicz zajął 8. miejsce w slalomie, Anna Moś - 6. w figurach, Krzysztof Bernatowicz - 7. w skokach i w trójkombinacji mężczyzn. Ogólnie Polska zajęła 6. miejsce (tuż za Kanadą), przed takimi potęgami w narciarstwie wodnym jak Wielka Brytania i Australia.

W składzie Polski byli dwaj szczecininanie, bracia Tomasz i Krzysztof Bernatowicz. Pierwszy jest studentem V roku Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej, drugi studentem IV roku Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej. Pozostali polscy zawodnicy: Anna Moś (Uniwersytet Śląski), Olga Kurczyńska (AWF Warszawa), Mateusz Krzywiński i Jakub Rutkowski (obaj AWF Warszawa, awansowali do finału w skokach).