Rugby: zagrają o mistrzostwo Pomorza

Mistrzostwa Pomorza, czyli rywalizacja o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, to kolejna inicjatywa stowarzyszenia Rugby Barbarians Polska.

Czterej pierwszoligowcy z naszego regionu wystartują za niespełna dwa tygodnie w I Mistrzostwach Pomorza. Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot i Czarni Pruszcz wystawią drużyny składające się z zawodników niemieszczących się w składach pierwszych zespołów. - Założenie jest takie, by grały piętnastki, ale jeśli jakiś klub będzie miał problem ze skompletowaniem takiej liczby rugbistów, to zagramy w dziesięciu - informuje Grzegorz Kacała, prezes RBP. - Wszystko po to, by jak najwięcej zawodników grało i podnosiło swój poziom - dodaje.

Trofeum ufunduje Jan Kozłowski, który jest marszałkiem województwa pomorskiego i prezesem Polskiego Związku Rugby. Półfinały mają się odbyć w weekend 18 i 19 października i zagrają w nich Ogniwo z Arką i Lechia z Czarnymi. Wygrani zmierzą się w finale. - Chcemy, by te rozgrywki dały początek wiosennej lidze rugby na Pomorzu. Podobnej do tej, jaka już istnieje na Mazowszu - dodaje Kacała.

Prezydenci Barbarzyńcami

Jan Kozłowski oraz prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni otrzymali od władz stowarzyszenia Rugby Barbarians Polska honorowe członkostwo. Tytuł osobiście odebrali Jan Kozłowski i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jacka Karnowskiego zastępował wiceprezydent Sopotu Paweł Orłowski, a prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka dyrektor UM Gdynia i prezes RC Arka Jerzy Zając.